wawainfo.pl > Wiadomości > Młody mężczyzna umierał na oczach pasażerów. Nikt nie zareagował. Wszyscy myśleli, że jest nietrzeźwy
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Młody mężczyzna umierał na oczach pasażerów. Nikt nie zareagował. Wszyscy myśleli, że jest nietrzeźwy

East News, zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna umierał na oczach pasażerów

Mężczyzna leżał na peronie stacji metra Kabaty.

Z relacji strażników miejskich wynika, że 25-latek był w stanie krytycznym, a jego życie i zdrowie było zagrożone. 

Jak podali funkcjonariusze, nikt nie zainteresował się pomocą młodemu człowiekowi. Nawet oni jadąc na miejsce, byli przekonani, że będzie to kolejna interwencja wobec pijanego mężczyzny - tak przynajmniej wynikało, ze zgłoszenia, które wpłynęło na numer 986.

Szybka reakcja straży miejskiej

Na szczęście w okolicy był wolny partol i strażnicy przyjechali na stację bardzo szybko. Na miejscu okazało się, że na peronie faktycznie leżał człowiek, ale jego stan był zupełnie inny niż wynikało ze zgłoszenia.

- Gdy strażnicy miejscy podeszli do leżącego, stwierdzili, że nie może złapać oddechu, a jego ręce i twarz sinieją. Błyskawicznie zorientowali się, że w tej sytuacji liczą się dosłownie sekundy - relacjonuje Sławomir Smyk, rzecznik stołecznej straży miejskiej.

Jeden z funkcjonariuszy natychmiast wezwał karetkę, drugi udzielał pierwszej pomocy, którą zaczął od sprawdzenia, czy mężczyzna się czymś nie zakrztusił.

Mężczyzna przestał oddychać

Dopiero, gdy zrobiło się zamieszanie, do akcji ratunkowej wkroczył mężczyzna, który podał się za lekarza. - Stwierdził, że leżący człowiek jest w stanie krytycznym. Strażnicy polecili pracownikom ochrony metra, by natychmiast przynieśli defibrylator - dodaje Smyk.

Nagle 25-latek przestał oddychać.

Strażnicy miejscy użyli defibrylatora i natychmiast rozpoczęli reanimację. - Jeden z funkcjonariuszy wykonywał masaż serca, a towarzyszący my lekarz wykonywał sztuczne oddychanie. Strażnicy prowadzili resuscytację na zmianę. Aż do przyjazdu karetki - podsumował rzecznik.

Na szczęście udało się uratować życie tego człowieka. Młody mężczyzna trafił do szpitala. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News