wawainfo.pl

East News

Minister Zdrowia powiedział co z luzowaniem obostrzeń. Będzie regionalizacja? Co z Mazowszem?

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Minister Zdrowia powiedział jak może wyglądać znoszenie obostrzeń. Niewykluczone, że powróci regionalizacja. Szczegóły poniżej.

Jak będą luzowane obostrzenia?

Adam Niedzielski był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Dziennikarz Robert Mazurek zapytał go o sytuację w związku z pandemią i o to, w jaki sposób mogą być znoszone obostrzenia.

Minister Zdrowia przyznał, że w Polsce mamy bardzo zróżnicowany poziom zachorowań, ale nie on jest głównym wyznacznikiem sytuacji. - Teraz głównym wyznacznikiem podejmowania decyzji nie jest nawet poziom zachorowań, tylko sytuacja w szpitalach i dostępność respiratorów. To jest główny element, który w tej chwili różnicuje regiony - tłumaczył Adam Niedzielski. 

I wymienił, że są regiony które sobie nie radzą. - Trzeba powiedzieć to otwarcie. Pomagają im sąsiednie województwa. W tej sytuacji, to jest raczej przesłanka za tym, by regionalizować znoszenie obostrzeń - stwierdził.

Następnie jako przykład wymienił województwo mazurskie, które w pierwszej kolejności było objęte restrykcjami. - Teraz ma sytuację zdecydowanie najlepszą w kraju - podsumował Niedzielski.

Obostrzenia na Mazowszu

Przypomnijmy, że obostrzenia na Mazowszu również wprowadzono wcześniej niż w całej Polsce. Od 15 marca w naszym regionie zamknięte są kina, hotele i sklepy w galeriach handlowych.

Kiedy przed świętami padł rekord zakażeń, rząd zdecydował się wprowadzić restrykcje w całej Polsce. Zamknięte zostały dodatkowo salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. Pojawiły się też nowe limity osób w sklepach i kościołach.

Pierwotnie, obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia, ale na początku miesiąca minister zdrowia ogłosił, że zostaną wydłużone do 18 kwietnia

- Jesteśmy w takiej sytuacji, gdy widzimy niewielki spadek dziennej liczby zachorowań, ale on jest związany z okresem świątecznym, który mamy za sobą. Reprezentatywne informacje z jaką sytuacją będziemy mieli do czynienia, poznamy w kolejnych dniach. Skutek tego jak się zachowywaliśmy w święta zobaczymy dopiero w następnym tygodniu - stwierdził Adam Niedzielski. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

  • 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła

  • Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowane

źródło: wawainfo.pl, RMF FMzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >