Tragiczny wypadek na budowie metra. Jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna

Autor Mateusz Dolak - 5 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Tragedia na budowie metra na Targówku. Na robotników pracujących w wykopie spadła łyżka koparki. Jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna.

Wypadek na budowie metra

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych w rejonie ulicy Bazyliańskiej 7. Robotnicy pracowali w wykopie na poziomie -2, kiedy nagle doszło do uszkodzenia koparki. Łyżka spadła wprost na jednego z nich.

- Wykop znajdował się kilkanaście metrów pod ziemią. Można uznać, że to głębokość na której znajduje się tunel metra - wyjaśnił nam asp. Jarosław Dobrzewiński ze stołecznej straży pożarnej.

Świadkowie zawiadomili służby. W akcję zaangażowano ratowników medycznych, policjantów i strażaków. Na miejsce przyjechały aż cztery karetki i osiem wozów strażackich. - Do pomocy wysłaliśmy dwie grupy ratownictwa wysokościowego i jedną specjalistycznego - wymienił Dobrzewiński.

Mężczyzna nie żyje

Strażacy zabezpieczyli okolicę, a następnie zajęli się poszkodowanymi. - Jedna osoba była przygnieciona łyżką od koparki, która się urwała. Strażacy musieli ją podnieść - relacjonował aspirant.

Mężczyzna, na którego spadła łyżka został przygnieciony i zmarł na miejscu. Drugi, który stał obok jest w bardzo ciężkim stanie. Pogotowie zabrało go do szpitala.

Budowa metra została wstrzymana.

Po zakończeniu akcji ratunkowej, na miejscu pojawił się prokurator, a także inspektor nadzoru budowlanego i inspektor pracy.

ZTM ogłasza bardzo duże zmiany. Rewolucja w biletach w WarszawieZTM ogłasza bardzo duże zmiany. Rewolucja w biletach w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News