Mężczyzna chory na koronawirusa uciekł z izolatorium. Mógł zarazić wiele osób

Autor Kuba Wieloch - 13 Kwietnia 2021
Źródło: wawainfo.pl

Warszawska policja zatrzymała mężczyznę chorego na koronawirusa, który uciekł wcześniej z izolatorium. Przez kilkadziesiąt godzin narażał zdrowie i życie mieszkańców miasta

Chory na koronawirusa uciekł z izolatorium

Mokotowska policja poinformowała o niebezpiecznym incydencie. Chory na koronawirusa obywatel Ukrainy nie chciał poddać się obowiązkowej kwarantannie, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Jak wynika z naszych ustaleń, zarażony przyleciał na Warszawskie Okęcie i wykonał obowiązkowy test. Wynik okazał się być pozytywny, co oznaczało, że mężczyzna jest chory i ma obowiązek poddać się izolacji.

Zgodnie z protokołem, przybysz z Kijowa został przetransportowany do izolatorium, mieszczącego się przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. Jego pobyt tam, nie trwał jednak długo.

Od początku obywatel Ukrainy sprawiał problemy, tj. awanturował się, podejmował próby ucieczki, aż wreszcie bez wiedzy personelu medycznego oddalił się z miejsca. - informuje mł. asp. Iwona Kijowska

Przez kilkadziesiąt godzin stwarzał zagrożenie dla mieszkańców

Według naszych ustaleń chory mężczyzna uciekł z placówki 7 kwietnia, natomiast do jego zatrzymania doszło 10 kwietnia około godziny 00:15 na ulicy Wspólnej.

Oznacza to, że przez kilkadziesiąt godzin stwarzał gigantyczne zagrożenie dla mieszkańców Warszawy.

Uciekinierowi postawiono zarzuty

Zatrzymany usłyszał zarzuty. Wynika z nich, że oskarżony mógł sprowadzić zagrożenie epidemiologiczne dla wielu osób, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prokuratorskie wyjaśni, z iloma osobami mógł mieć kontakt.

Z informacji uzyskanych przez policję wynika, że mężczyzna z pewnością korzystał z taksówki i przynajmniej raz zrobił zakupy w kiosku.

Policja zastosowała środki zapobiegawcze

Na wniosek policjantów z mokotowskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego i prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym na okres jednego miesiąca. - czytamy w komunikacie policji.

Mężczyzna został umieszczony w areszcie izolacyjnym. Ze względu na stan oskarżonego, konieczne było zastosowanie specjalnych środków zapobiegawczych, pozwalających na oddzielenie chorego od innych osób przebywających w placówce.

Należy pamiętać, że opisane wyżej zachowanie jest przykładem skrajnego braku odpowiedzialności, wszak mężczyzna mógł doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osób postronnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: policja.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News