wawainfo.pl > Dzielnice > Liczne protesty w Warszawie. W wielu miejscach mogą pojawić się utrudnienia
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Liczne protesty w Warszawie. W wielu miejscach mogą pojawić się utrudnienia

Utrudnienia
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Przez Warszawę 26 czerwca przetoczą się liczne marsze i protesty. W związku z tym wystąpić mogą utrudnienia komunikacyjne w niektórych miejscach. Warto pamiętać o tym podczas przemieszczania się przez centrum Warszawy.

Niektóre z protestów nie będą mobilne. Sporo z nich ze zgromadzeń będzie miało miejsce na Krakowskim Przedmieściu, co może spowodować problemy z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej na tym obszarze.

Marsze i protesty w Warszawie. Możliwe utrudnienia

26 czerwca w Warszawie obfitował będzie w marsze i protesty, które mogą doprowadzić do utrudnień na drogach.

Zbierają się najróżniejsze grupy - Strajk Kobiet, przedsiębiorcy, LGBT+ oraz narodowcy. W szczególności w Śródmieściu może się okazać, że pojawią się opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Jak dotąd Warszawski Transport Publiczny nie wydał oficjalnych ostrzeżeń dotyczących przemarszów, możliwe, że pojawią się one w czasie demonstracji.

Co dzieje się w Warszawie?

Około południa środowiska narodowców przeszły Krakowskim Przedmieściem, niosąc ze sobą popiersie Romana Dmowskiego, którego chcieli umieścić w Zamku Królewskim mimo sprzeciwu dyrektora placówki.

W ten sposób środowisko chciało uczcić rok 1919 i zakończenie kongresu wersalskiego, na którym Roman Dmowski wespół z Ignacym Paderewskim reprezentował nowo powstałe państwo polskie.

Strajk Kobiet w porozumieniu z protestem przedsiębiorców zbierają się dziś w Warszawie, by protestować przeciw polityce partii rządzącej. Protest odbędzie się pod hasłem "Nowy ład - stary jad".

Demonstracja ma ruszyć spod Trybunału Konstytucyjnego i przejść najpierw na Nowogrodzką, pod siedzibę PiS, a następnie w kierunku Sejmu. Utrudnienia mogą pojawić się w centrum miasta - stać będą zapewne nie tylko autobusy, ale też tramwaje i samochody.

Pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu będą za to protestować osoby LGBT+ i ich sojusznicy. Demonstrację organizuje Homokomando.

Demonstracje mają zacząć się o godzinie 15.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane