wawainfo.pl > Mazowsze > Lesznowola: 80-latek został oszukany na 530 tys. zł. Policja ostrzega
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Lesznowola: 80-latek został oszukany na 530 tys. zł. Policja ostrzega

Lesznowola
Pixabay/congerdesign

Lesznowola: 80-letni mężczyzna został oszukany na 530 tys. złotych. Oszuści podali się za wiarygodnych maklerów, a potem wyłudzili od niego dane osobowe i dot. karty kredytowej. Niedługo później z jego konta wykonali 15 transakcji na kwotę ponad pół miliona złotych. Policja ostrzega.

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy oferta obiecująca wiele pieniędzy w krótkim czasie jest realna w swoich założeniach.

Lesznowola: 80-latek oszukany na ponad pół miliona złotych

80-letni mężczyzna został oszukany. W internecie zobaczył reklamę, która obiecywała szybki zysk i postanowił zadzwonić na podany w niej numer.

Najpierw nakazano mu założyć specjalne konto na poczet zarabiania wirtualnych walut. Zapłacił za to 250 dolarów.

Z mężczyzną skontaktował się później oszust, nazywający samego siebie maklerem, który przedstawił rzekome zyski mające wypływać z działania konta. By się uwiarygodnić, pokazał wyrobioną przez siebie licencję.

Potem od 80-latka wyłudzono jego dane osobowe. Oszust przesłał na adres mailowy poszkodowanego program, który samoczynnie zainstalował się na jego komputerze. W następnym telefonie nakłonił oszukanego do wpisania do aplikacji danych swojej karty kredytowej i konta bankowego.

Z konta bankowego 80-latka zniknęło 530 tys. zł wyjętych z niego w 15 transzach. Przelewy zostały wykonane na konto zagraniczne.

Policja ostrzega: nie wierzcie w informacje o łatwych pieniądzach

Policja ostrzega, żeby być uważnym w internecie i nie wierzyć w informacje o łatwo zarobionych pieniądzach. Chęć szybkiego zarobku zawsze wiąże się z ryzykiem i trzeba niezwykle uważać, by nie paść ofiarą oszustów.

Jeśli nasz rozmówca, który oferuje nam zdobycie szybkich pieniędzy, nie znajduje się w rejestrze Krajowego Nadzoru Finansowego, można domniemywać, że mamy do czynienia z oszustem. W taki przypadku lepiej odpuścić, niż narazić się na przykre konsekwencje.

Niektóre podmioty znajdują się również na liście ostrzeżeń KFP. Warto zapoznać się z nimi, jeśli mamy w planach działania mające na celu powiększenie naszego budżetu poprzez inwestycje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Pixabay/congerdesign

Powiązane