wawainfo.pl > Wiadomości > Tak wyglądał jeden z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka w Warszawie
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Tak wyglądał jeden z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka w Warszawie

East News

Krzysztof Krawczyk w Warszawie:

Na portalu YouTube zamieszczono koncert Krzysztofa Krawczyka z 2019 roku. To czas, kiedy w stolicy działały jeszcze kluby, a mieszkańcy Warszawy nie martwili się pandemią. Nagranie trwające 45 minut jest w obecnych czasach szczególnie poruszające.

Występ Krawczyka w centrum Hulakula przyciągnął tłumy. Na końcu rozległy się ogromne brawa.

Zobaczcie sami jaki panował wtedy klimat:

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka przekazał jego menadżer - Andrzej Kosmala.

Artysta przechodził zakażenie koronawirusem. Jego stan był bardzo ciężki, ale przed świętami się poprawił. W sobotę poinformował, że opuścił szpital i czuje się lepiej.

"Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!" - napisał Krawczyk po powrocie do domu.

W poniedziałek znowu trafił do szpitala po tym jak nagle zasłabł. Jak poinformowała jego żona, odszedł po godzinie 15.

Koniec kariery

Krawczyk zakończył karierę w 2020 roku. Jak pisał wówczas, "dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: Panu już dziękujemy. Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru."

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych barytonów w naszym kraju. Inspirował się bluesem, jazzem, soulem, popem i rock and rollem. Miał na koncie dziesiątki albumów. Przygodę z muzyką zaczął w 1963 roku w zespole Trubadurzy. Dziesięć lat później wybrał karierę solową.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło:  wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Tagi: