wawainfo.pl > Wiadomości > Koszmar na oczach ludzi. Pociąg dosłownie wciągnął mężczyznę, który rozmawiał przez telefon
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Koszmar na oczach ludzi. Pociąg dosłownie wciągnął mężczyznę, który rozmawiał przez telefon

Na torach przy ul. Sąchockiej w Warszawie doszło do tragedii
Facebook.com/cezary.krol.1

Mężczyzna nie żyje

- Przed chwilą mężczyzna w wieku ok. 40 lat stracił życie, przechodząc pod nieczynną kładka przy ul. Sąchockiej... Z relacji świadków wynika, że rozmawiał przez telefon i został wciągnięty pod pociąg... - relacjonuje Cezary Król, radny z Ochoty.

- To nie miejsce i czas na rozmowy czy mógł iść inna droga, bardziej okrężną trasą, ale jednak temat budowy kładki powrócił do nas w najgorszy możliwy sposób... Tym bardziej trzeba naciskać na PKP, aby kładkę rozebrała jak najszybciej i odbudować nową siłą samorządu! - dodał radny.

Niestety stała się tragedia....????????????[*]Przed chwila mężczyzna w wieku ok. 40 lat stracił życie przechodząc pod...

Opublikowany przez Cezarego Król Środa, 12 maja 2021

Doniesienia radnego potwierdziła policja.

- Około godziny 14:05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna w wieku około 40 lat został potrącony przez pociąg. Mężczyzna zmarł na miejscu. Policja prowadziła tam działania pod nadzorem prokuratora - przekazała w rozmowie z WawaInfo sierż. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

- Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane - dodała sierż. Putyra, nie potwierdzając informacji, że mężczyzna przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu. 

Niebezpieczny skrót przez tory

Z komentarzy mieszkańców Warszawy w mediach społecznościowych wynika, że nieczynne przejście przez tory przy ul. Sąchockiej wciąż uczęszczane jest przez wiele osób.

- Wiele razy, spacerując tam z psami, widzę, jak ludzie skracają sobie przejście, jedni pod a jedni po kładce, a raczej po tym, co zostało po niej... a w szczególności dzieci... Niestety zwracanie uwagi nic nie daje - czytamy w komentarzu pani Anny pod wpisem radnego Cezarego Króla.

W sprawie starej kładki zwracano się już do PKP, która odpowiedziała jednak, że kładka nie jest jej własnością, informując również, że przeznaczona jest ona do likwidacji i nie ma planów budowy nowej kładki na jej miejsce.

Z zapowiedzi radnego Cezarego Króla wynika, że losy kładki będą tematem obrad komisji zarówno dzielnicy Ochota, jak i dzielnicy Włochy. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne : Facebook.com/cezary.krol

Powiązane