wawainfo.pl
Na torach przy ul. Sąchockiej w Warszawie doszło do tragedii

Facebook.com/cezary.krol.1

Koszmar na oczach ludzi. Pociąg dosłownie wciągnął mężczyznę, który rozmawiał przez telefon

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W środę po południu na torach przy ulicy Sąchockiej w Warszawie doszło do tragicznego wypadku. Przechodzący pod nieczynną kładką ok. 40-letni mężczyzna zginął pod kołami pociągu.

Mężczyzna nie żyje

- Przed chwilą mężczyzna w wieku ok. 40 lat stracił życie, przechodząc pod nieczynną kładka przy ul. Sąchockiej... Z relacji świadków wynika, że rozmawiał przez telefon i został wciągnięty pod pociąg... - relacjonuje Cezary Król, radny z Ochoty.

- To nie miejsce i czas na rozmowy czy mógł iść inna droga, bardziej okrężną trasą, ale jednak temat budowy kładki powrócił do nas w najgorszy możliwy sposób... Tym bardziej trzeba naciskać na PKP, aby kładkę rozebrała jak najszybciej i odbudować nową siłą samorządu! - dodał radny.

Niestety stała się tragedia....????????????[*]Przed chwila mężczyzna w wieku ok. 40 lat stracił życie przechodząc pod...

Opublikowany przez Cezarego Król Środa, 12 maja 2021

Doniesienia radnego potwierdziła policja.

- Około godziny 14:05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna w wieku około 40 lat został potrącony przez pociąg. Mężczyzna zmarł na miejscu. Policja prowadziła tam działania pod nadzorem prokuratora - przekazała w rozmowie z WawaInfo sierż. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

- Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane - dodała sierż. Putyra, nie potwierdzając informacji, że mężczyzna przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu. 

Niebezpieczny skrót przez tory

Z komentarzy mieszkańców Warszawy w mediach społecznościowych wynika, że nieczynne przejście przez tory przy ul. Sąchockiej wciąż uczęszczane jest przez wiele osób.

- Wiele razy, spacerując tam z psami, widzę, jak ludzie skracają sobie przejście, jedni pod a jedni po kładce, a raczej po tym, co zostało po niej... a w szczególności dzieci... Niestety zwracanie uwagi nic nie daje - czytamy w komentarzu pani Anny pod wpisem radnego Cezarego Króla.

W sprawie starej kładki zwracano się już do PKP, która odpowiedziała jednak, że kładka nie jest jej własnością, informując również, że przeznaczona jest ona do likwidacji i nie ma planów budowy nowej kładki na jej miejsce.

Z zapowiedzi radnego Cezarego Króla wynika, że losy kładki będą tematem obrad komisji zarówno dzielnicy Ochota, jak i dzielnicy Włochy. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne : Facebook.com/cezary.krol

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >