wawainfo.pl > Ulice > Powroty ze świąt: Południowa Obwodnica Warszawy stanęła w korku
Natalia Godek
Natalia Godek 19.03.2022 03:21

Powroty ze świąt: Południowa Obwodnica Warszawy stanęła w korku

Korki na drogach
wawainfo.pl

Gigantyczne korki

Największe utrudnienia czekają kierowców nadjeżdżających z południa i wschodu. Zupełnie zakorkowane są zjazdy z Południowej Obwodnicy Warszawy. Najgorzej jest w okolicy Wału Miedzeszyńskiego i na Wilanowie. Przypomnijmy, że odcinek ten został otwarty zaledwie kilka dni temu (pisaliśmy o tym tutaj).

Aby zjechać z POW potrzeba uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania w korku to nawet 20 minut. - Kierowcy zjeżdżający na Wał Miedzeszyński muszą spodziewać się utrudnień od zjazdu, aż do ronda przy trakcie Lubelskim - relacjonuje Mateusz Dolak z Wawa Info. - Korka nie da się uniknąć też na węźle Wilanów. Sznur samochodów stoi już od mostu - dodaje nasz reporter.

Na Wilanowie problem stanowią ograniczenia w ruchu spowodowane zwężeniem jezdni z trzech do dwóch pasów tuż przed węzłem. Kierowcy w tym miejscu muszą zjechać z drogi ekspresowej, dlatego tworzy się zator. Samochody muszą kierować się do zjazdu, skąd możliwy jest skręt w lewo w kierunku Góry Kalwarii lub w prawo w stronę centrum.

Jak donosi nasz reporter, korek tworzy się też na połączeniu POW z drogą S17 i autostradą A2. - Na węźle Lubelska nadal trwają prace drogowców. Kierowcy mają tu do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Zwiększone natężenie ruchu powoduje, że przejazd nie jest płynny. W oddali widać wiele aut, które z Lublina próbują wjechać do stolicy - opowiada.

Policja na drogach

Gigantyczne korki czekają również osoby nadjeżdżające do Warszawy z północnych części kraju. Nasi czytelnicy ostrzegają, że na Bielanach w korkach stoi fragment drogi numer 7 - czyli wjazd z kierunku Gdańska.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że na ulice wyjechała grupa SPEED, która pomaga w kierowaniu ruchem. Jej patrole kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy. Funkcjonariusze zaapelowali także, aby zachowywać bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy: