wawainfo.pl
więcej osób w komunikacji miejskiej

mza warszawa

Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej. Ile osób wjedzie do autobusu i tramwaju?

18 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Od 18 maja w życie wchodzą zmiany dotyczące limitu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Do autobusu, tramwaju czy metra wejdzie więcej osób. To kolejny krok w luzowaniu obostrzeń. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z W

III etap znoszenia obostrzeń

Ciąg dalszy luzowania obostrzeń. Tym razem dotyczy to komunikacji miejskiej. Od 18 maja w metrze, tramwajach, i autobusach jednocześnie będzie mogło podróżować więcej osób. Nałożony 26 marca nakaz zajmowania co drugiego miejsca w transporcie publicznym przestał obowiązywać. Od poniedziałku do pojazdów może wejść tyle osób ile wynosi 30 procent wszystkich miejsc - zarówno stojących jak i siedzących według normy dla danego środka komunikacji. - Czyli jak do tej pory mieliśmy na przykład 50 miejsc siedzących w jakimś pojeździe, to można było wpuścić do środka 25 pasażerów. Teraz jeżeli mamy 50 miejsc siedzących i 100 stojących będzie to około 45 pasażerów. Czyli znaczący przyrost, ale jednak przy utrzymaniu pewnego dystansowania, tak jak do tej pory - mówił na konferencji prasowej 13 maja premier Mateusz Morawiecki.

Ile osób może jechać w autobusie, tramwaju i metrze?

W 18-metrowym autobusie przegubowym liczba miejsc wynosi 150, z czego 42 to miejsca siedzące, a 108 stojące. Od 25 marca w takim pojeździe mogło przebywać jedynie 21 pasażerów. Po zmianach do środka wejdzie 45 osób. W jednym pociągu metra będzie mogło jednocześnie podróżować około 450 osób, a w starych, dwuwagonowych tramwajach będzie mogło jednocześnie przemieszczać się 34 osób w każdym z wagonów, czyli razem 68 osób. Do nowych jednoprzestrzennych tramwajów z największa ilością miejsc wejdą 83 osoby,  w nieco mniejszych będzie to 76 pasażerów, a w najkrótszych 50 podróżujących.  

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >