wawainfo.pl > Wiadomości > Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej. Ile osób wjedzie do autobusu i tramwaju?
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej. Ile osób wjedzie do autobusu i tramwaju?

więcej osób w komunikacji miejskiej
mza warszawa

III etap znoszenia obostrzeń

Ciąg dalszy luzowania obostrzeń. Tym razem dotyczy to komunikacji miejskiej. Od 18 maja w metrze, tramwajach, i autobusach jednocześnie będzie mogło podróżować więcej osób. Nałożony 26 marca nakaz zajmowania co drugiego miejsca w transporcie publicznym przestał obowiązywać. Od poniedziałku do pojazdów może wejść tyle osób ile wynosi 30 procent wszystkich miejsc - zarówno stojących jak i siedzących według normy dla danego środka komunikacji. - Czyli jak do tej pory mieliśmy na przykład 50 miejsc siedzących w jakimś pojeździe, to można było wpuścić do środka 25 pasażerów. Teraz jeżeli mamy 50 miejsc siedzących i 100 stojących będzie to około 45 pasażerów. Czyli znaczący przyrost, ale jednak przy utrzymaniu pewnego dystansowania, tak jak do tej pory - mówił na konferencji prasowej 13 maja premier Mateusz Morawiecki.

Ile osób może jechać w autobusie, tramwaju i metrze?

W 18-metrowym autobusie przegubowym liczba miejsc wynosi 150, z czego 42 to miejsca siedzące, a 108 stojące. Od 25 marca w takim pojeździe mogło przebywać jedynie 21 pasażerów. Po zmianach do środka wejdzie 45 osób. W jednym pociągu metra będzie mogło jednocześnie podróżować około 450 osób, a w starych, dwuwagonowych tramwajach będzie mogło jednocześnie przemieszczać się 34 osób w każdym z wagonów, czyli razem 68 osób. Do nowych jednoprzestrzennych tramwajów z największa ilością miejsc wejdą 83 osoby,  w nieco mniejszych będzie to 76 pasażerów, a w najkrótszych 50 podróżujących.  

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane