wawainfo.pl > Ulice > Kolejna ulica w Warszawie będzie zwężona. ZDM potwierdza, prace ruszą za chwilę
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Kolejna ulica w Warszawie będzie zwężona. ZDM potwierdza, prace ruszą za chwilę

Puławska
MARIUSZ GRZELAK/East News

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie potwierdza plany przebudowy ulicy Puławskiej. W odpowiedzi na petycję mieszkańców zostanie ona zawężona. Miejsca parkingowe zostaną przeniesione z chodnika na obecny zewnętrzny pas ulicy.

Niedawno informowaliśmy o przedstawionych przez stołeczny ratusz planach przebudowy Alei Jerozolimskich, które mają zostać przystosowane do potrzeb pieszych i rowerzystów.

Arteria ma zostać obsadzona czterema rzędami drzew. Planowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z czego jeden przeznaczony byłby dla autobusów i taksówek. Projekt przewiduje również 3-metrowe drogi rowerowe po obu stronach Alei. Teraz okazuje się, że poważne zmiany nastąpią także na ulicy Puławskiej.

W odpowiedzi na petycję stowarzyszenia Miasto Jest Nasze (MJN) oraz zrzeszającego mieszkańców Mokotowa stowarzyszenia MOKO Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przygotował projekt przebudowy ulicy.

- Kilka dni temu podczas posiedzenia Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu padło zapewnienie, że na ulicy Puławskiej będzie przeniesienie parkowania samochodów z chodników na jezdnię - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Melania Łuczak, radna z MJN.

Proponowane zmiany miałyby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych.

Plany te potwierdza także rzecznik ZDM Łukasz Dybalski. - BZRD zadeklarowało zatwierdzenie naszego projektu czasowej organizacji ruchu wschodniej jezdni Puławskiej na odcinku od Dolnej do Goworka - powiedział Dybalski.

Wstępnie miałoby to być rozwiązanie tymczasowe, a jego dalsze funkcjonowanie zależeć będzie od tego, czy będzie się sprawdzać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane