Bus na boku, w środku butle z acetylenem. Akcja służb w Al. Prymasa Tysiąclecia

Autor Mateusz Dolak - 2 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Kierowcy w Warszawie muszą liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami. Służby zablokowały Aleję Prymasa Tysiąclecia, po tym jak bus z acetylenem przewrócił się na bok. Utworzyły się gigantyczne korki, które sięgają Woli, Bemowa i trasy S8.

Bus na boku

O godzinie 6.35 na odcinku za skrzyżowaniem z ulicą Kasprzaka w kierunku Alei Jerozolimskich zderzyły się trzy pojazdy: renault, dacia, kia. W wyniku wypadku renault przewrócił się na bok.

Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, a Aleja Prymasa Tysiąclecia została zablokowana.

Miejsce wypadku

- W busie znajdują się dwie butle z acetylenem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu okolicy - powiedział st. kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej. Chwilę później dodał, że istniało ryzyko wybuchu. - Butle okazały się jednak szczelne - podkreślił.

Makarbyczne odkrycie w Warszawie. Zwłoki mężczyzny leżały na ulicyMakarbyczne odkrycie w Warszawie. Zwłoki mężczyzny leżały na ulicyCzytaj dalej

Ranni

Uczestnikami wypadku zajęli się ratownicy medyczni. Jedynie pasażer z renault wymagał ich pomocy. Mężczyzna po wstępnym badaniu w karetce trafił do szpitala. W pozostałych pojazdach były cztery osoby. Nic im się nie stało. Policja zbadała kierowców alkomatem - byli trzeźwi.

Po godzinie 7 strażacy wyjęli butle z busa i wrzucili je do zbiornika z wodą w celu schłodzenia.

Utrudnienia

Przez ponad 2 godziny były bardzo duże utrudnienia na Ochocie, Woli i Bemowie. Kierowcy zjeżdżający z trasy S8 na węźle Prymasa Tysiąclecia utknęli w gigantycznym korku. Zator błyskawicznie objął ekspresówkę,

Zarząd Transportu Miejskiego podawał, że policja zamknęła Al. Prymasa Tysiąclecia od ulicy Górczewskiej.

"Z powodu zdarzenia drogowego w pobliżu przystanku Parafialna 01 występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 136, 154, 167, 178, 184, 186,414 i 523. Autobusy mogą być kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi szlakami komunikacyjnym" - podano w komunikacie na stronie dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Autobusy jadące w kierunku ronda Zesłańców Syberyjskich kursowały trasą prowadzącą przez ulice: Kasprzaka - Prostą - Towarową - Aleje Jerozolimskie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News