wawainfo.pl > Mazowsze > Dramatyczne sceny. Miał oblać kobietę rozpuszczalnikiem, mogło dojść do najgorszego
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Dramatyczne sceny. Miał oblać kobietę rozpuszczalnikiem, mogło dojść do najgorszego

Noclegownia w Ostrołęce
Facebook.com/Noclegownia-dla-Osób-Bezdomnych-MOPR-w-Ostrołęce-398515530601534

Toczy się postępowanie w sprawie bezdomnego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa pracownicy noclegowni, w której przebywał. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Do zdarzenia miało dojść 17 maja w noclegowni dla osób bezdomnych w Ostrołęce, z której korzystał podejrzany Jerzy Andrzej Z.

Miał on oblać pracownicę noclegowni Jadwigę M. rozpuszczalnikiem z zamiarem podpalenia jej.

Kobieta zaczęła wołać o pomoc, alarmując inne osoby obecne w noclegowni. Udało jej się uciec.

- W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że pensjonariusz Jerzy Andrzej Z., przebywający w noclegowni w Ostrołęce początkowo groził pozbawieniem życia pracownikowi noclegowni Jadwidze M., a następnie oblał jej odzież substancją łatwopalną – rozpuszczalnikiem - relacjonuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. - Pokrzywdzona wzywała pomocy i uciekała przed pensjonariuszem. Wołanie o pomoc usłyszeli inni pensjonariusze noclegowni, którzy udzielili pokrzywdzonej wsparcia. Podejrzany wówczas opuścił budynek noclegowni - dowiadujemy się z komunikatu prokuratury.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. - Złożył wyjaśnienia, w których relacjonował przebieg zdarzenia odmiennie niż to ustalono w toku śledztwa. Podkreślił, że lubi pokrzywdzoną i nie groził jej - wyjawia prokuratura.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, obejmując podejrzanego trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

- Za zarzucany Jerzemu Andrzejowi Z. czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane