wawainfo.pl > Wiadomości > Dantejskie sceny przed sklepami w Warszawie. Gigantyczne kolejki, awantury w tłumie
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Dantejskie sceny przed sklepami w Warszawie. Gigantyczne kolejki, awantury w tłumie

czytelniczka

Tłumy w kolejce

Na zdjęciu, które otrzymaliśmy, widać sznur ludzi czekających na otwarcie sklepu odzieżowego. Kolejka była tak duża, że ciągnęła się na kilkaset metrów - od wejścia do TK Maxxx, aż do wyjścia z przejścia podziemnego przy rondzie Dmowskiego.

- Jakby policzyć wszystkich, to na pewno byłoby tam kilkaset osób - napisała nasza czytelniczka.

I dodała, że zdjęcie wykonała tuż po godzinie 8, jeszcze przed otwarciem sklepów znajdujących się w Domach Towarowych.

- Atmosfera w pewnym momencie zrobiła się nerwowa, bo kolejka z minuty na minuty się wydłużała. Widziałam, że niektórzy próbowali się wpychać przed stojące przed nimi osoby - podsumowała.

Kolejki przed lockdownem

Przypominamy, że sklepy i galerie handlowe zamknięte były przez ponad 1,5 miesiąca. Wiele osób pisało do nas, że aby kupić spodnie czy obuwie, trzeba było jechać do mniejszych miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Tam działały mniejsze sklepy, których działalność nie była zabroniona.

Jak pisaliśmy na Wawa Info, ostatni raz takie kolejki były przed wprowadzeniem lockdownu. W marcu nasi czytelnicy donosili, że wzmożony ruch zaczął się chwilę przed ogłoszeniem nowych obostrzeń. Ludzie chcieli zrobić zakupy, bo bali się sytuacji z przełomu 2020 i 2021 roku.

Wówczas galerie były zamknięte pomiędzy 27 grudnia a 1 lutego. Jak relacjonowaliśmy, wiele osób nie mogło stacjonarnie kupić ubrań czy butów, co spowodowało, że tłumy rzuciły się na zakupy po tym jak rząd poluzował obostrzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: czytelniczka

Tagi: