wawainfo.pl > Wiadomości > Czytelnicy Wawa Info komentują zachowanie policji wobec babci Kasi
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Czytelnicy Wawa Info komentują zachowanie policji wobec babci Kasi

twitter

Interwencja policji

Lotna Brygada opozycji zamieściła na Twitterze nagranie z placu Piłsudskiego w niedzielę.

Widzimy na nim popularną babcię Kasię, która rysowała po płycie chodnikowej. Film trwa 2 minuty i pokazuje zachowanie policji wobec emerytki. Trzeba jednak podkreślić, że nagranie nie obrazuje tego, co działo się wcześniej.

Umundurowani funkcjonariusze podchodzą do kobiety i łapią ją pod ramie, a następnie mówią, że zapraszają ją do samochodu. Babcia Kasia reaguje na to nerwowo, próbuje odgonić policjantów.

W tle słyszymy reakcję świadków: - Dlaczego szarpiecie kobietę - krzyczy jedna z osób.

Babcia Kasia nie daje się zatrzymać. Siada na chodniku. W efekcie funkcjonariusze używają siły. Ciągną emerytkę. Do przepychanki włączają się kolejne osoby. Padają kolejne prośby o zostawienie kobiety. - Jak wam nie wstyd - słyszymy w tle.

Policjanci na chwilę odpuszczają, przypadkowi ludzie pomagają babci Kasi wstać.

Wtedy do akcji wkracza kolejny funkcjonariusz, który szarpie kobietę i ciągnie ją po chodniku. Funkcjonariusze wsadzają emerytkę do radiowozu.

Reakcje

Nagranie wzbudziło wiele reakcji wśród naszych czytelników. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza.

"Wstyd i hańba dla służalczej policji" - napisał Stefan. "Są procedury odnośnie czynności wobec osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Na pewno tak to nie wygląda." - zauważył Sławek.

Inni komentujący zastanawiali się co wcześniej zrobiła babcia Kasia, skoro reakcja policji była tak stanowcza.

"Wpisów wiele i bardzo różnych ale tak na logikę czy ta pani nie prowokuje swoim zachowaniem? Jak chce się dotlenić to na spacerek do parku a nie szukać wrażeń na ulicy. Piszecie ze przeżyła wiele ale chyba życie jej niczego nie nauczyło bo jej głupota i zachowanie powinno dać coś do myślenia. Babciu do domu albo do parku na ławeczkę" - napisała z kolei Elżbieta.

Inni twierdzą, że emerytka to bohaterka. "Babcia Kasia to współczesna bohaterka, odważna kobieta

Wielki szacunek dla tej pani.

" - brzmi komentarz Kondiego.

Komentujący zwracają uwagę, że policja - zamiast walczyć z babcią Kasią - powinna zajmować się pilnowaniem bezpieczeństwa w mieście. "Odważni tylko do kobiet. Jak wzywa do pijaków którzy dzień w dzień od rana do wieczora piją alkohol ,zalatwiają swoje potrzeby fizjologiczne to nie mogą dać im rady" - podsumowuje Beata.

A wy co sądzicie? Czekamy na wasze komentarze na naszym profilu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: twitter

Tagi:
Powiązane