wawainfo.pl > Mazowsze > Czołowe zderzenie dwóch tirów. Koszmarny widok, droga zablokowana
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Czołowe zderzenie dwóch tirów. Koszmarny widok, droga zablokowana

Wypadek na DK-50
Facebook.com/ospgorakalwaria

W piątek około godziny 12:30 doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 50 pomiędzy Grójcem a Górą Kalwarią. Ruch odbywa się wahadłowo.

Na drodze krajowej nr 50 na wysokości miejscowości Karolina zderzyły się dwie ciężarówki.

Uszkodzona została infrastruktura drogowa. Droga jest częściowo zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo.

- Utrudnienia na DK50 w miejscowości Karolina, wahadlo. Omijajcie to miejsce - radzą strażacy z OSP w Górze Kalwarii.

- Doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych - mówi w rozmowie z Wawa Info nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Możemy mówić o dużym szczęściu, bo chociaż zniszczenia wyglądają bardzo poważnie, to żaden z kierowców nie został poszkodowany - dodaje nadkom. Sawicki.

- O godzinie 12:30 otrzymaliśmy zgłoszenie. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe, to była taka ocierka bokami - relacjonuje z kolei mł. bryg. Łukasz Darmofalski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. - Nie ma żadnych osób poszkodowanych. Jeden z pojazdów przewrócił się na bok. Doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwowego, który strażacy uszczelnili. Drugi z pojazdów zablokował drogę, stając w poprzek jezdni - tłumaczy mł. bryg. Darmofalski.

Działania straży pożarnej zakończyły się o godzinie 14:30. Na miejscu pozostała pomoc drogowa, która zajęła się ściąganiem pojazdów z jezdni, a także służby drogowe przygotowujące drogę do użytkowania.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane