wawainfo.pl > Wiadomości > O 18 protest nauczycieli. Przyjadą przed Ministerstwo Edukacji
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:38

O 18 protest nauczycieli. Przyjadą przed Ministerstwo Edukacji

policja
Jakub Kaminski/East News

Działania ministra Czarnka wzbudzają oburzenie środowisk nauczycielskich. O 18:00 oficjalny protest pod Ministerstwa Edukacji.

W poniedziałek (21.06) pod Ministerstwem Edukacji i Nauki rozpocznie się protest o nazwie "Czarnek, idź precz!" wobec polityki ministra edukacji. Dyrektorzy, nauczyciele i aktywiści z całej Polski okażą swój sprzeciw wobec polityki Przemysława Czarnka.

”Żądamy szkoły bezpiecznej i akceptującej wszystkich uczniów. Dość ideologizacji! Dość kuratoriów! Dość dyskryminacji…” - piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Protest będzie dotyczył m.in centralizacji i przejęcia władzy nad szkołami przez kuratorów z nadania politycznego oraz zastraszaniu nauczycieli i uczniów. Sprzeciw budzi również pomysł obowiązkowych zajęć z religii lub etyki, czy nowy kanon lektur szkolnych.

Nauczyciele i dyrektorzy szkół obawiają się, że szkoł w Polsce stopniowo utracą autonomię oraz zostaną podporządkowane władzy centralnej.

Organizatorami protestu są m.in. Warszawski Strajk Kobiet, Protest z Wykrzyknikiem, Edukacja w Działaniu, My, Nauczyciele i KOD Mazowsze.

Protest rozpocznie się o 18:00, na Alei Jana Chrystiana Szucha 25, pod budynkiem resortu edukacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne ilustracyjne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane