wawainfo.pl

wawainfo.pl

Cały parking aut, przed wejściem tłumy. Nikt nie pilnuje limitów w kościele

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Lekarze walczą z III falą pandemii COVID19. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 703 nowych wykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a media donoszą, że padł kolejny rekord liczby osób pod respiratorami. Tymczasem w s

Obostrzenia w Polsce

Przypominamy, w całej Polsce do 18 kwietnia obowiązują restrykcje wprowadzone przez rząd z powodu dużej ilości zakażeń koronawirusem. Zamknięte są salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, galerie handlowe i siłownie.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 metrów kwadratowych. Uczestnicy nabożeństw muszą zakrywać usta i nos, a także zachowywać 1,5 metra odległości od innych wiernych.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda przestrzeganie tych obostrzeń w niedzielę po Wielkanocy. Wybraliśmy się do sanktuarium Św. Ojca Pio na Gocławiu

Na tablicy ogłoszeń zauważyliśmy informację o limicie osób w świątyni. "Zgodnie z Rozporządzeniem Państwowym liczba wiernych przebywających w naszym Sanktuarium nie może być większa niż 103 osoby, natomiast w kaplicy może przebywać 48 osób" - brzmi wydrukowany komunikat.

Wszystkie ławki w kościele zajęte

Przez 10 minut obserwowaliśmy ile osób wchodzi do kościoła. Przed wejściem nie było nikogo, kto pilnowałby limitu wiernych.

Kiedy weszliśmy do środka, zobaczyliśmy pełne ławki. Co prawda, na każdej były naklejone żółte karteczki odpowiadające ilości osób, które mogą zasiąść. Jednak po przeliczeniu wszystkich wiernych w świątyni okazało się, że w kościele było kilkadziesiąt osób więcej niż limit, który widnieje na ogłoszeniu.

Słoneczna pogoda sprawiła, że wiele osób nie wchodziło do kościoła i celebrowało mszę na zewnątrz. W tym przypadku ludzie zachowywali bezpieczne odstępy.

Plac przed kościołem był pełny. Ilość osób uczestniczących w nabożeństwie może zobrazować fakt, że w pobliżu nie było ani jednego wolnego miejsca parkingowego.

Rekord zajętych respiratorów

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 703 nowych wykrytych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (3496) i na Mazowszu (3144).

[EMBED-1390]

Liczba nowych wykrytych przypadków w stosunku tygodniowym spada (dwa tygodnie temu Ministerstwo Zdrowia informowało o 29 253 nowych chorych, a w niedzielę 4 kwietnia o 22 947 nowych zakażeniach). Należy jednak pamiętać, że sytuacja w szpitalach jest zła. 11 kwietnia padł kolejny rekord zajętych respiratorów - 3459. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

  • 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła

  • Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowane

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >