Akcja straży pożarnej na Targówku. Dostali wezwanie do ulatniającego się gazu

Autor Mateusz Dolak - 22 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: zdjęcie ilustracyjne

Akcja strażaków na Targówku. Służby dostały wezwanie do ulatniającego się gazu. Na miejsce jedzie pogotowie gazowe, do tego czasu strażacy zabezpieczają wyciek za pomocą kurtyny wodnej.

Koparka uszkodziła rurę

Ze wstępnych informacji wynika, że koparka uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia znajdujący się w ulicy Księcia Ziemowita.

Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażacy.

- Dokonaliśmy oceny ryzyka zagrożenia. Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kurtyn wodnych w strefie, gdzie jest największe niebezpieczeństwo - powiedział młodszy brygadier Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej.

I dodał, że ratownicy oczekują na przyjazd pogotowia gazowego.

- Czujnikami sprawdziliśmy stężenie gazu w dalszej części. Uznaliśmy, że nie ma potrzeby ewakuacji okolicy - podsumował Laudy.

Utrudnienia

Na miejscu są bardzo duże utrudnienia.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, zablokowany jest przejazd ulicą Księcia Ziemowita.

- Autobusy linii 156, 170, oraz 338 w obydwu kierunkach kierowane są na trasę objazdową: Naczelnikowska / Księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Zabraniecka (linia 338 do własnej trasy) – Księżnej Anny – Rzeczna – Rozwadowskiego / Księcia Ziemowitadalej do własnych tras." - czytamy w komunikacie.

Wstrząsające wydarzenia na Mazowszu. 47-latka nie żyje, policja zatrzymała mężczyznęWstrząsające wydarzenia na Mazowszu. 47-latka nie żyje, policja zatrzymała mężczyznęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: policja.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News