wawainfo.pl
Protest w Warszawie

Blokada Extinction Rebellion. Protestująca przykleiła dłoń do kwietnika

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek w Warszawie odbyła się demonstracja Extinction Rebellion mająca zwrócić uwagę na zagrożenia związane z katastrofą klimatyczną. W ramach protestu aktywiści blokowali Wisłostradę. Jedna z protestujących przykleiła dłoń do ustawionego na jezdni kwietnika.

Poniedziałkowa blokada Wisłostrady rozpoczęła się przed godziną 11. Aktywiści Extinction Rebellion wyszli na jezdnię, uniemożliwiając samochodom przejazd.

- Protestujemy przeciwko bierności polityków wobec katastrofy klimatycznej, która zagraża naszej przyszłości na Ziemi - tłumaczyli swoje działania protestujący.

Wkrótce na miejscu interweniowała policja, która zaczęła kierować stojące w korku samochody na objazdy, usuwając także część protestujących z jezdni.

Policja wobec Extinction Rebellion

- Wobec protestujących podejmowane są zdecydowane kroki. W pojedynczych przypadkach używane są Środki Przymusu Bezpośredniego w Postaci Siły Fizycznej. Wszystkie osoby zostaną ukarane za utrudnianie i blokowanie ruchu - podała stołeczna komenda.

Szybko okazało się jednak, że policja była bezsilna wobec części uczestników blokady na Wisłostradzie, którzy zastosowali niekonwencjonalne środki oporu.

- Dziewczyna przykleiła sobie rękę do drewnianego kwietnika, teraz chyba czekamy na karetkę - relacjonował reporter Radia ZET Maciej Sztykiel.

Protest na Wisłostradzie

Nagła demonstracja na Wisłostradzie. Aktywiści zablokowali ulicę

CZYTAJ DALEJ

- Inna przykleiła się do asfaltu - napisał Sztykiel, załączając nagrania, na których widać unieruchomione na jezdni aktywistki w towarzystwie innych uczestniczek i uczestników demonstracji.

Ruch na Wisłostradzie w kierunku Gdańska został przywrócony dopiero po godzinie 13. - Osoby blokujące zostały usunięte z jezdni. Trwają czynności. Nakładane są mandaty karne w przypadku odmowy ich przyjęcia, kierowane są wnioski o ukaranie do sądu - relacjonuje stołeczna policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • 23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

  • Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

  • Trzaskowski o Krajowym Planie Odbudowy: Warszawa na tym straci

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wiadomo, kim był 94-letni mężczyzna spod KPRM

Czytaj więcej >

Wiadomości

KPRM. Podano treść listu pożegnalnego 94-latka

Czytaj więcej >