wawainfo.pl

East News zdjęcie ilustracyjne

Będzie odcinkowy pomiar na S8 w Warszawie. GITD podał datę uruchomienia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Będzie odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 w Warszawie. Rzeczniczka Głównego Inspektoratu Drogowego przekazała, że w poniedziałek podpisano umowę na montaż i dostawę systemu kontrolującego średnią prędkość kierowców. Wszystko wskazuje, ż

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8

System będzie mierzył prędkość na dwóch odcinkach.

Pierwszy, obejmie 12 kilometrów od węzła Łabiszyńska do węzła Marki. Drugi, 5 kilometrów od węzła Konotopa do węzła Bemowo.

- Kamery znajdą się nad każdym pasem ruchu na wjazdach i zjazdach. Pomiary będą prowadzone w obu kierunkach ciągu głównego - powiedziała w rozmowie z portalem Wawa info, Monika Niżniak z GITD.

Odcinkowy pomiar prędkości sprawdzi średnią prędkość z jaką poruszają się kierowcy. - Wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, analizowaliśmy miejsca gdzie dochodzi do dużej ilości wypadków i kolizji. Wybór lokalizacji poprzedziły też liczne wizje lokalne - podkreśliła Niźniak.

Najnowsza technologia

Jak dodała rzeczniczka, system będzie nowoczesny. Kamery będą rejestrowały obraz w bardzo wysokiej jakości nawet w nocy i w złych warunkach atmosferycznych. Urządzenia automatycznie określą średnią prędkość pojazdu na podstawie odległości i czasu przejazdu.

Dane będą wysyłane w czasie rzeczywistym do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANRAD).

Trwają prace nad ustaleniem harmonogramu montażu urządzeń. GITD zwróci się do GDDKiA w sprawie organizacji ruchu w tym czasie. Wiadomo, że prace będą prowadzone pod ruchem. - Zrobimy wszystko, by stanowiły jak najmniejsze uciążliwości dla kierowców. Ustaliliśmy, ze będziemy mogli wykorzystać infrastrukturę należącą do GDDKiA. Kamery zostaną zamontowane na istniejących już bramownicach i podłączone do istniejącej sieci energetycznej - wyjaśniła rzeczniczka.

Trudno określić jak długo potrwa procedura wystawiania mandatów. - Dla przykładu, w styczniu uruchomiliśmy pomiary na autostradzie A1. Od tamtej pory wykryliśmy około 100 tysięcy naruszeń, 50 tysięcy kierowców już otrzymało wezwania do zapłaty. Pomiary w tamtym miejscu pokazały, że około 40 procent kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Większość z nich jechała szybciej średnio o 11-20 kilometrów na godzinę - podsumowała Niżniak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

  • 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła

  • Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowane

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >