wawainfo.pl > Wiadomości > Wstrząsające szczegóły tragedii w Warszawie. Młody kierowca zasłabł za kierownicą
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:24

Wstrząsające szczegóły tragedii w Warszawie. Młody kierowca zasłabł za kierownicą

Wypadek autobusu w Warszawie
wawainfo.pl

Wypadek autobusu linii 186

Jak już informowaliśmy do wypadku autobusu na Moście Grota-Roweckiego doszło około godziny 13. - Jego przednia część spadła na teren zielony Wisłostrady. Autobus jechał z Pragi w kierunku Żoliborza - poinformowała sierż. sztab. Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji. Podczas konferencji prasowej Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł potwierdził, że ranne zostały 23 osoby. Siedemnaście zostało przewiezionych do szpitali, a pięciu osobom udzielono pomocy na miejscu wypadku. Urząd m.st. Warszawy potwierdza informację, że jedna osoba nie przeżyła wypadku

Kierowca był trzeźwy

Jak podaje nadkom. Sylwester Marczak rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, prawdopodobna przyczyną wypadku było zasłabnięcie młodego kierowcy. Policjant potwierdza, że kierowca autobusu w chwili wypadku był trzeźwy. Zobacz galerię zdjęć.

Na miejscu trwają prace służb

W akcji ratunkowej udział biorą m.in. 23 zastępy straży pożarnej, 17 jednostek pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najwięcej osób poszkodowanych zostało przetransportowanych do Szpitala Bielańskiego. Strażacy próbują odpompować gaz z uszkodzonego pojazdu oraz podnieść wrak. Urząd m.st. Warszawy uruchomił specjalny numer alarmowy dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.