Wstrząsające szczegóły tragedii w Warszawie. Młody kierowca zasłabł za kierownicą

Autor Alicja Guz - 25 Czerwca 2020
Wypadek autobusu w WarszawieŹródło: wawainfo.pl

Nadkom. Sylwester Marczak rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, podczas konferencji prasowej podał najbardziej prawdopodobną przyczynę wypadku autobusu linii 186. Policjant stwierdził, że prawdopodobnie młody kierowca autobusu zasłabł w trakcie jazdy. Dodał również, że mężczyzna był trzeźwy.

Wypadek autobusu linii 186

Jak już informowaliśmy do wypadku autobusu na Moście Grota-Roweckiego doszło około godziny 13. - Jego przednia część spadła na teren zielony Wisłostrady. Autobus jechał z Pragi w kierunku Żoliborza - poinformowała sierż. sztab. Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji. Podczas konferencji prasowej Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł potwierdził, że ranne zostały 23 osoby. Siedemnaście zostało przewiezionych do szpitali, a pięciu osobom udzielono pomocy na miejscu wypadku. Urząd m.st. Warszawy potwierdza informację, że jedna osoba nie przeżyła wypadku.

Dzisiaj grzeje:
1. 50 tysięcy za rekordową frekwencję w wyborach. Nowy pomysł w kontrze do "Bitwy o wozy"
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Kierowca był trzeźwy

Jak podaje nadkom. Sylwester Marczak rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, prawdopodobna przyczyną wypadku było zasłabnięcie młodego kierowcy. Policjant potwierdza, że kierowca autobusu w chwili wypadku był trzeźwy. Zobacz galerię zdjęć.

Martwy noworodek znaleziony w studni. Jego matka też nie żyje. Dramat na wsi na MazowszuMartwy noworodek znaleziony w studni. Jego matka też nie żyje. Dramat na wsi na MazowszuCzytaj dalej

Na miejscu trwają prace służb

W akcji ratunkowej udział biorą m.in. 23 zastępy straży pożarnej, 17 jednostek pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najwięcej osób poszkodowanych zostało przetransportowanych do Szpitala Bielańskiego. Strażacy próbują odpompować gaz z uszkodzonego pojazdu oraz podnieść wrak. Urząd m.st. Warszawy uruchomił specjalny numer alarmowy dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

Utrudnienia na trasie S8

Jak już pisaliśmy TUTAJ północna część stolicy jest zakorkowana. Policja apeluje, by omijać Most Grota-Roweckiego. Warszawski Transport Publiczny poinformował o zmianie tras autobusów miejskich. "W związku z zablokowanym przejazdem północną jezdnią trasy S8 (Aleja Armii Krajowej na wys. Wybrzeża Gdyńskiego) w kierunku zachodnim, autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9, kierowane są na następujące trasy objazdowe:

 • Linie 112, 132, 134, 156, 414, E-9 w kierunku: KAROLIN, METRO MARYMONT, METRO MŁOCINY, SZCZĘŚLIWICE ulicami: TORUŃSKA – Modlińska – Al. Pułkownika Kuklińskiego – Most Marii Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – AL. ARMII KRAJOWEJ i dalej do własnych tras.
 • Linia 114 w kierunku: MŁOCINY-UKSW ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo „Radosława” – Al. Jana Pawła II – BRONIEWSKIEGO i dalej do własnej trasy.
 • Linia 118 w kierunku: METRO POLITECHNIKA ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Szymanowska – Sanguszki – WYBRZEŻE GDAŃSKIE i dalej do własnej trasy.
 • Linia 186 w kierunku: SZCZĘŚLIWICE ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo „Radosława” – al. Jana Pawła II – BRONIEWSKIEGO i dalej do własnej trasy.
 • Linie 326, 705, 735 w kierunku: SZCZĘŚLIWICE, METRO MARYMONT ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo „Radosława” – al. Jana Pawła II – Ks. Jerzego Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT i dalej do własnych tras.
 • Linia 518 w kierunku: PLAC TRZECH KRZYŻY ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – BONIFRATERSKA i dalej do własnej trasy" czytamy w komunikacie.
Złodzieje chodzą i łapią za klamki. Mieszkańcom puszczają nerwy. Plaga włamań w Warszawie?Złodzieje chodzą i łapią za klamki. Mieszkańcom puszczają nerwy. Plaga włamań w Warszawie?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
 2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
 3. Ogromne zadymienie w centrum Warszawy. Ogień trawi auto na parkingu
 4. Bus rozbił się na ważnej drodze. Rannych pięć osób
 5. Wybory 2020. Straż miejska zawiezie na głosowanie. Jak się zgłosić?
 6. Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra
Ważne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziWażne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News