wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > 2 sierpnia akcja "Czytamy Nagrodę Literacką". Organizatorzy zapraszają do współtworzenia tego wydarzenia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:29

2 sierpnia akcja "Czytamy Nagrodę Literacką". Organizatorzy zapraszają do współtworzenia tego wydarzenia

Wszyscy miłośnicy literatury mogą wziąć udział w czytaniu fragmentów dzieł zgłoszonych w ramach 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
Piotr Molecki/East News

Jeszcze przez kilka dni wszyscy chętni zgłaszać mogą się na niecodzienne wydarzenie. Nietypowe jest to, że tym razem organizatorzy nie przewidują maksymalnej liczby uczestników. Do akcji związanej z 14. Nagrodą Literacką m.st. Warszawa zaproszono najbardziej popularnych twórców związanych z literaturą.

Akcja "Czytamy Nagrodę Literacką" ma przybliżyć wszystkim miłośnikom literatury pozycje nagrodzone oraz wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu.

Każdy może poznać bliżej dzieła wyróżnione w ramach 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawa

Pandemia pokrzyżowała wiele planów tworzenia i odwiedzania imprez kulturalnych. Miłośnicy literatury mogą skorzystać z możliwości, która pozwoli im na przeżywanie ulubionych wydarzeń osobiście.

Akcja "Czytamy Nagrodę Literacką" będzie miała miejsce 2 sierpnia. O godzinie 18 na Facebooku Nagrody Literackiej rozpocznie się transmisja na żywo, gdzie będzie można posłuchać poezji i prozy twórców, którzy ujęli swoją twórczością jury konkursu.

Organizatorzy zapraszają jednak szczególnie tych, którzy nie chcą biernie siedzieć na wirtualnej widowni.

Chcesz czytać fragment dzieła? Zapisz się przez specjalny formularz

Do 30 lipca zgłosić można chęć dołączenia do osób czytających wyróżnione i nagrodzone fragmenty dzieł. W tym te, które wyszły spod pióra Joanny Rudiańskiej. W tym roku to właśnie ona otrzymała tytuł Warszawskiej twórczyni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co ma zrobić osoba chętna do aktywnego udziału w wydarzeniu "Czytamy Nagrodę Literacką"? Zgłoszenie chęci udziału w przedsięwzięciu jest bardzo proste.

Wystarczy, że do fanpage'a Nagrody Literackiej m.st. Warszawa dotrze wiadomość prywatna. Wysłać należy ją za pośrednictwem platformy Facebook. Ważne jest również to, by zrobić to nie później, niż do 30 lipca.

Kto w tym roku został nagrodzony?

W ramach 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy nagrodzona została m.in. Joanna Rudniańska. Pisarka otrzymała miano Warszawskiej twórczyni. Zyta Rudzka została doceniona w związku ze swoją powieścią „Tkanki miękkie”. Natomiast Aleksandra i Daniel Mizielińscy otrzymali nagrodę w kategorii literatura dziecięca. Całą listę nagrodzonych i wyróżnionych osób znaleźć można >TUTAJ<

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane