wawainfo.pl
Od poniedziałku (16.11) ZTM wprowadza zmiany w stołecznej komunikacji miejskiej.

ZTM - Informacje prasowej - ztm.waw.pl

Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Warszawiacy muszą przygotować się do zmian w komunikacji miejskiej, które według ZTM wejdą w życie już od poniedziałku. Zmianom ulegną rozkłady jazdy, a szereg linii zostanie zawieszonych. Zawieszone zostaną także niektóre przystanki.

Od poniedziałku ZTM wprowadza zmiany

Od najbliższego poniedziałku (16.11) ZTM wprowadza zmiany w działaniu stołecznej komunikacji miejskiej. Szereg linii autobusowych zostanie zawieszonych lub zlikwidowanych, bądź zmienią się ich trasy i rozkłady jazdy. Zawieszone zostanie ponadto funkcjonowanie niektórych przystanków. Zapowiadane przez ZTM zmiany mają obowiązywać do odwołania.  

Zawieszone od poniedziałku zostają linie autobusowe 304, 320, 323, 332, 379. "W związku z zawieszeniem kursowania linii 320 w dni powszednie, linia 154 w wybranych kursach będzie realizowała jednokierunkowo podjazdy do pętli FORT RADIOWO na trasie: STARE BEMOWO – Radiowa – FORT RADIOWO – Radiowa – Kaliskiego – … – P+R AL.KRAKOWSKA" - informuje ZTM.

ZTM: zmiany w komunikacji miejskiej

Od poniedziałku do odwołania zawieszone zostaną również kursy funkcjonujące dotychczas w dnia nauki szkolnej dla linii autobusowych 105401504 i 522. W przypadku linii 105 i 522 zmiany te dotyczą tylko porannego szczytu. 

W dni powszednie linie 163 i 164 nie będą podjeżdżać do pętli Powsinek, a linia 201 zostanie "wycofana z ul. Żołnierzy Wyklętych i skierowana bezpośrednio ul. Powstańców Śląskich w obu kierunkach: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – … – METRO KSIĘCIA JANUSZA" - podaje ZTM. 

Zmiany w rozkładach jazdy

Jak dowiadujemy się z komunikatu ZTM, kolejna zmiana, jakiej możemy spodziewać się od poniedziałku, jest przejście linii tramwajowej 9 i linii autobusowych 154163164201522 na specjalne rozkłady jazdy.

Do odwołania zawieszone zostanie również funkcjonowanie przystanków: POWSINEK 03 i 04, URSYNÓW PŁD. 03, WKD RAKÓW 03, PKP URSUS 21.

Zmiany na pętli Dworzec Centralny

Z kolei w niedzielę, 15 listopada, ze względu na prace konserwacyjne wystąpią zmiany w funkcjonowaniu pętli autobusowej na Dworcu Centralnym. "Od początku kursowania linii dziennych do godz. ok. 14:00 zostanie zamknięty peron zlokalizowany przy budynku Dw. Centralnego obowiązujący dla linii 200 i 504 (dla linii nocnych w nocy 14/15.11.2020 r. do końca kursowania nie następuje zmiana przystanków)" - informuje ZTM.

W związku z tym zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków  DW. CENTRALNY 29 i 30. Linia 160 używać będzie zarezerwowanego dotychczas dla linii 174 przystanku DW. CENTRALNY 21, a linie 200 i 504 używać będą przystanku DW. CENTRALNY 23.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

ZTMAutobusy WarszawaTramwaje WarszawaKomunikacja miejska

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło

Czytaj więcej >
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących

Czytaj więcej >

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

Czytaj więcej >

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >