wawainfo.pl
autobus

WTP, Warszawa

80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicy

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Od 7 lipca Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje obsługę linii autobusowych przez firmę Arriva w Warszawie. Zawieszenie obowiązuje do odwołania. Współpraca między miastem a przewoźnikiem może zostać wznowiona, dopiero gdy spółka Arriva prz

ZTM zawiesił współpracę z przewoźnikiem

Codziennie na ulice Warszawy wyjeżdża około 1300 autobusów, jednak w związku z wypadkiem autobus w ubiegły wtorek ZTM wstrzymało współpracę z Arriva. - W związku z zawieszeniem współpracy, dziś na ulice Warszawy wyjechało o 80 autobusów mniej niż zazwyczaj. Odwołane zostały pojedyncze kursy, jednak nie zawiesiliśmy żadnej linii autobusowej - poinformował rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert. 

Arriva udostępnia ZTM 125 autobusów

Przewoźnik Arriva każdego dnia udostępniał ZTM 125 autobusów. Zawieszenie współpracy ze spółką wytworzyło lukę w liczbie poruszających się po mieście autobusów komunikacji miejskiej. Jak przekazał nam rzecznik, częściowo ilość pojazdów udało się uzupełnić dzięki pozostałym przewoźników współpracującym z ZTM. - Operatorzy uruchomili swoje rezerwy i już dziś zapewnili nam 45 autobusów. Będziemy prowadzić rozmowy, iloma pojazdami są jeszcze w stanie nas wspomóc - wyjaśnił Kunert.

 Arriva rozumie decyzję ZTM

- W pełni szanujemy decyzję władz miasta, związaną z okolicznościami wczorajszego wypadku autobusu Arriva w Warszawie, dotyczącą zawieszenia realizacji usług - przekazała Joanna Parzniewska rzeczniczka spółki Arriva. Przewoźnik rozpoczął już badania wszystkich kierowców zatrudnionych przez Arriva, pomimo istniejącej luki prawnej oraz nieuregulowanych kwestii kontroli kierowców przez przewoźników pod kątem stosowania środków odurzających. 

Arriva chce zagwarantować bezpieczeństwo 

Joanna Parzniewska zapewnia, że pracownicy spółki zostaną dodatkowo przeszkoleni przez specjalistów w zakresie rozpoznawania oznak wpływu narkotyków. - Chcemy ponadto razem ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, którym zależy na bezpieczeństwie transportu wypracować odpowiednie mechanizmy, które pozwolą rozwiązać systemowo problem oraz zagwarantować bezpieczeństwo pasażerom - podkreśla rzeczniczka. 

Prośba o zmiany w przepisach 

Przewoźnik wystąpił do Ministerstwa z pisemną prośbą o zmiany w zakresie mechanizmów kontrolnych pracowników w transporcie publicznym. - Bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego było, jest i będzie dla naszej firmy najwyższym priorytetem - zaznacza Joanna Parzniewska.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >