wawainfo.pl
autobus

WTP, Warszawa

80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicy

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Od 7 lipca Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje obsługę linii autobusowych przez firmę Arriva w Warszawie. Zawieszenie obowiązuje do odwołania. Współpraca między miastem a przewoźnikiem może zostać wznowiona, dopiero gdy spółka Arriva prz

ZTM zawiesił współpracę z przewoźnikiem

Codziennie na ulice Warszawy wyjeżdża około 1300 autobusów, jednak w związku z wypadkiem autobus w ubiegły wtorek ZTM wstrzymało współpracę z Arriva. - W związku z zawieszeniem współpracy, dziś na ulice Warszawy wyjechało o 80 autobusów mniej niż zazwyczaj. Odwołane zostały pojedyncze kursy, jednak nie zawiesiliśmy żadnej linii autobusowej - poinformował rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert. 

Arriva udostępnia ZTM 125 autobusów

Przewoźnik Arriva każdego dnia udostępniał ZTM 125 autobusów. Zawieszenie współpracy ze spółką wytworzyło lukę w liczbie poruszających się po mieście autobusów komunikacji miejskiej. Jak przekazał nam rzecznik, częściowo ilość pojazdów udało się uzupełnić dzięki pozostałym przewoźników współpracującym z ZTM. - Operatorzy uruchomili swoje rezerwy i już dziś zapewnili nam 45 autobusów. Będziemy prowadzić rozmowy, iloma pojazdami są jeszcze w stanie nas wspomóc - wyjaśnił Kunert.

 Arriva rozumie decyzję ZTM

- W pełni szanujemy decyzję władz miasta, związaną z okolicznościami wczorajszego wypadku autobusu Arriva w Warszawie, dotyczącą zawieszenia realizacji usług - przekazała Joanna Parzniewska rzeczniczka spółki Arriva. Przewoźnik rozpoczął już badania wszystkich kierowców zatrudnionych przez Arriva, pomimo istniejącej luki prawnej oraz nieuregulowanych kwestii kontroli kierowców przez przewoźników pod kątem stosowania środków odurzających. 

Arriva chce zagwarantować bezpieczeństwo 

Joanna Parzniewska zapewnia, że pracownicy spółki zostaną dodatkowo przeszkoleni przez specjalistów w zakresie rozpoznawania oznak wpływu narkotyków. - Chcemy ponadto razem ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, którym zależy na bezpieczeństwie transportu wypracować odpowiednie mechanizmy, które pozwolą rozwiązać systemowo problem oraz zagwarantować bezpieczeństwo pasażerom - podkreśla rzeczniczka. 

Prośba o zmiany w przepisach 

Przewoźnik wystąpił do Ministerstwa z pisemną prośbą o zmiany w zakresie mechanizmów kontrolnych pracowników w transporcie publicznym. - Bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego było, jest i będzie dla naszej firmy najwyższym priorytetem - zaznacza Joanna Parzniewska.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >