80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicy

Autor Karolina Kraushar - 8 Lipca 2020
autobusŹródło: WTP, Warszawa

Od 7 lipca Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje obsługę linii autobusowych przez firmę Arriva w Warszawie. Zawieszenie obowiązuje do odwołania. Współpraca między miastem a przewoźnikiem może zostać wznowiona, dopiero gdy spółka Arriva przedstawi dowody lub okoliczności potwierdzające zdolność do bezpiecznego świadczenia usług publicznego transportu zbiorowego. W związku ze wstrzymaniem współpracy na ulice Warszawy wyjechało w środę o 80 autobusów mniej.

ZTM zawiesił współpracę z przewoźnikiem

Codziennie na ulice Warszawy wyjeżdża około 1300 autobusów, jednak w związku z wypadkiem autobus w ubiegły wtorek ZTM wstrzymało współpracę z Arriva. - W związku z zawieszeniem współpracy, dziś na ulice Warszawy wyjechało o 80 autobusów mniej niż zazwyczaj. Odwołane zostały pojedyncze kursy, jednak nie zawiesiliśmy żadnej linii autobusowej - poinformował rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki szalał po ulicach Nowego Dworu. Ledwo trzymał kierownicę
2. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd

Arriva udostępnia ZTM 125 autobusów

Przewoźnik Arriva każdego dnia udostępniał ZTM 125 autobusów. Zawieszenie współpracy ze spółką wytworzyło lukę w liczbie poruszających się po mieście autobusów komunikacji miejskiej. Jak przekazał nam rzecznik, częściowo ilość pojazdów udało się uzupełnić dzięki pozostałym przewoźników współpracującym z ZTM. - Operatorzy uruchomili swoje rezerwy i już dziś zapewnili nam 45 autobusów. Będziemy prowadzić rozmowy, iloma pojazdami są jeszcze w stanie nas wspomóc - wyjaśnił Kunert.

Arriva rozumie decyzję ZTM

- W pełni szanujemy decyzję władz miasta, związaną z okolicznościami wczorajszego wypadku autobusu Arriva w Warszawie, dotyczącą zawieszenia realizacji usług - przekazała Joanna Parzniewska rzeczniczka spółki Arriva. Przewoźnik rozpoczął już badania wszystkich kierowców zatrudnionych przez Arriva, pomimo istniejącej luki prawnej oraz nieuregulowanych kwestii kontroli kierowców przez przewoźników pod kątem stosowania środków odurzających.

Wulgarne napisy w redakcji Wulgarne napisy w redakcji "Faktów". Wandale zniszczyli co się dałoCzytaj dalej

Arriva chce zagwarantować bezpieczeństwo

Joanna Parzniewska zapewnia, że pracownicy spółki zostaną dodatkowo przeszkoleni przez specjalistów w zakresie rozpoznawania oznak wpływu narkotyków. - Chcemy ponadto razem ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, którym zależy na bezpieczeństwie transportu wypracować odpowiednie mechanizmy, które pozwolą rozwiązać systemowo problem oraz zagwarantować bezpieczeństwo pasażerom - podkreśla rzeczniczka.

Prośba o zmiany w przepisach

Przewoźnik wystąpił do Ministerstwa z pisemną prośbą o zmiany w zakresie mechanizmów kontrolnych pracowników w transporcie publicznym. - Bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego było, jest i będzie dla naszej firmy najwyższym priorytetem - zaznacza Joanna Parzniewska.

Porażające doniesienia. Kolejny kierowca pod wpływem substancji rozbił autobus w WarszawiePorażające doniesienia. Kolejny kierowca pod wpływem substancji rozbił autobus w WarszawieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane "zdrada i zaprzaństwo"
  2. Andrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekła
  3. Pilne: GIS wycofuje produkty ze sprzedaży. Kawałki plastiku w popularnych batonach
  4. Wulgarne napisy w redakcji "Faktów". Wandale zniszczyli co się dało
  5. Pilna decyzja Warszawy, będą surowe konsekwencje. Miasto zawiesza umowę z arrivą
  6. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Wjechał w auta, są ranniKolejny wypadek autobusu w Warszawie. Wjechał w auta, są ranniCzytaj dalej

Następny artykuł