Wraca obowiązek noszenia maseczek. Warszawa trafi do żółtej strefy. Co jeszcze muszą wiedzieć mieszkańcy?

Autor Alicja Guz - 7 Października 2020
żółta strefa w WarszawieŹródło: Wikipedia, By Cybularny - Own work, CC0

Żółta strefa najprawdopodobniej poszerzy się o Warszawę. Taką informację na środowej konferencji prasowej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Powodem tej decyzji jest rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zarówno na Mazowszu, jak i w samej Warszawie. Co to oznacza dla mieszkańców stolicy? Przede wszystkim więcej obostrzeń oraz restrykcji.

Żółta strefa - Warszawa

Żółta strefa już w sobotę może powiększyć się o Warszawę. Podczas środowej konferencji Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że stolica kraju na 99,9 procent trafi do strefy objętej dodatkowymi obostrzeniami. W związku z tym od 10 października warszawiaków będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia i restrykcje.

Jakie obostrzenia będą w Warszawie?

W momencie, gdy Warszawa trafi do żółtej strefy, zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni będą musieli przestrzegać dodatkowych obostrzeń. Chodzi m.in. o zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej również na zewnątrz, które obowiązuje w strefie żółtej i czerwonej. Co prawda w strefie żółtej można organizować targi i konferencje, jednak należy przestrzegać obowiązującego limitu jednej osoby na 4 m2. Z kolei na siłowniach limit ten to jedna osoba na 7 m2. Dodatkowo obłożenie kin wynosi 25 procent widowni, a liczba osób, która może brać udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 75 osób (z wyłączeniem obsługi).

Koronawirus na Mazowszu

Według danych przekazanych w środę przez Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3003 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej pozytywnych testów na COVID-19 odnotowano w województwie mazowieckim - 527. Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, w tym 73-letni mężczyzna z Warszawy. Z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło aż 67 kolejnych osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News