wawainfo.pl
żółta strefa w Warszawie

Wikipedia, By Cybularny - Own work, CC0

Wraca obowiązek noszenia maseczek. Warszawa trafi do żółtej strefy. Co jeszcze muszą wiedzieć mieszkańcy?

7 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Żółta strefa najprawdopodobniej poszerzy się o Warszawę. Taką informację na środowej konferencji prasowej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Powodem tej decyzji jest rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zarówno n

Żółta strefa - Warszawa

Żółta strefa już w sobotę może powiększyć się o Warszawę. Podczas środowej konferencji Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że stolica kraju na 99,9 procent trafi do strefy objętej dodatkowymi obostrzeniami. W związku z tym od 10 października warszawiaków będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia i restrykcje.

Jakie obostrzenia będą w Warszawie?

W momencie, gdy Warszawa trafi do żółtej strefy, zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni będą musieli przestrzegać dodatkowych obostrzeń. Chodzi m.in. o zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej również na zewnątrz, które obowiązuje w strefie żółtej i czerwonej. Co prawda w strefie żółtej można organizować targi i konferencje, jednak należy przestrzegać obowiązującego limitu jednej osoby na 4 m2. Z kolei na siłowniach limit ten to jedna osoba na 7 m2. Dodatkowo obłożenie kin wynosi 25 procent widowni, a liczba osób, która może brać udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 75 osób (z wyłączeniem obsługi).

Koronawirus na Mazowszu

Według danych przekazanych w środę przez Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3003 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej pozytywnych testów na COVID-19 odnotowano w województwie mazowieckim - 527. Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, w tym 73-letni mężczyzna z Warszawy. Z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło aż 67 kolejnych osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >