wawainfo.pl > Wiadomości > Kolejna awaria w Warszawie. Kilkaset bloków bez ciepłej wody i ogrzewania. Ludzie siedzą w zimnie, nie mogą się umyć
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Kolejna awaria w Warszawie. Kilkaset bloków bez ciepłej wody i ogrzewania. Ludzie siedzą w zimnie, nie mogą się umyć

Awaria ciepłownicza
East News

Awaria

Czarna seria rozpoczęła się w momencie kiedy w Warszawie temperatura spadła do kilkunastu stopni poniżej zera. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni firma odpowiadająca za dostawę ciepła poinformowała aż o trzech awariach, które dotyczyły kilkuset budynków. We wtorek dołączyły do nich kolejne na Mokotowie i Pradze Północ.

"Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że w dniu 19.01.2021 od godz. 08:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Poniżej zamieszczamy pełny wykaz budynków objętych wyłączeniem. Przywrócenie planowane jest 19.01.2021 o godz. 24:00." - czytamy w komunikacie na stronie spółki. Zimne grzejniki mają mieszkańcy 50 nieruchomości znajdujących się przy ulicach: Goszczyńskiego, Krasickiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Szarotki, Tynieckiej.

Na miejscu od rana pracują ekipy naprawcze. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ ulica Malczewskiego jest zablokowana. W kierunku ulicy Puławskiej wyznaczono objazdy, natomiast w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie.

Zimna noc

Znacznie gorzej jest na Pradze Północ w rejonie ulicy Jagiellońskiej. Veolia poinformowała, że tutaj do awarii doszło o godzinie 10.30 i jej skutki odczują mieszkańcy aż 130 budynków przy ulicach: 11 Listopada, Blaszanej, Cyryla i Metodego, Czynszowej, Floriańskiej, Inżynierskiej, Jagiellońskiej, Jasińskiego, Kameralnej, Kłopotowskiego, Konopackiej, Krowiej, Małej, Okrzei, Olszowej, Panieńskiej, Równej, Sierakowskiego, Solidarności, Stalowej, Środkowej, Targowej, Wileńskiej i Zaokopowej.

Dostawy ciepła zostaną wznowione dopiero w środę około godziny 6, dlatego wiele osób w nocy będzie musiało dogrzewać się piecykami na prąd. W tej kwestii pomoc obiecuje stołeczny ratusz i straż miejska.

- Strażnicy chodzą od drzwi do drzwi i sprawdzają, czy nikt nie potrzebuje piecyków. Działamy w ścisłym porozumieniu z administratorami budynków i sprawdzamy, jakie jest zapotrzebowanie na piecyki - mówi rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Od piątku

Pierwsza poważna awaria wydarzyła się w czwartek w elektrociepłowni Żerań. Mieszkańcy Białołęki, Bródna, Pragi Północ, Pragi Południe, Targówka, Bielan, Żoliborza, Śródmieścia, Woli oraz Bemowa mogli zauważyć spadek ciśnienia ciepłej wody, a ich grzejniki były chłodniejsze.

W piątek na ulicy Jagiellońskiej uszkodzona została rura ciepłownicza. Tego samego dnia do awarii doszło na Kabatach, a dzień później ciepła ponownie zabrakło na Pradze Północ.

żródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East news

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

undefined

Tagi:
Powiązane