wawainfo.pl

East News

Kolejna awaria w Warszawie. Kilkaset bloków bez ciepłej wody i ogrzewania. Ludzie siedzą w zimnie, nie mogą się umyć

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Awaria

Czarna seria rozpoczęła się w momencie kiedy w Warszawie temperatura spadła do kilkunastu stopni poniżej zera. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni firma odpowiadająca za dostawę ciepła poinformowała aż o trzech awariach, które dotyczyły kilkuset budynków. We wtorek dołączyły do nich kolejne na Mokotowie i Pradze Północ.

"Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że w dniu 19.01.2021 od godz. 08:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Poniżej zamieszczamy pełny wykaz budynków objętych wyłączeniem. Przywrócenie planowane jest 19.01.2021 o godz. 24:00." - czytamy w komunikacie na stronie spółki. Zimne grzejniki mają mieszkańcy 50 nieruchomości znajdujących się przy ulicach: Goszczyńskiego, Krasickiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Szarotki, Tynieckiej.

Na miejscu od rana pracują ekipy naprawcze. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ ulica Malczewskiego jest zablokowana. W kierunku ulicy Puławskiej wyznaczono objazdy, natomiast w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie.

Zimna noc

Znacznie gorzej jest na Pradze Północ w rejonie ulicy Jagiellońskiej. Veolia poinformowała, że tutaj do awarii doszło o godzinie 10.30 i jej skutki odczują mieszkańcy aż 130 budynków przy ulicach: 11 Listopada, Blaszanej, Cyryla i Metodego, Czynszowej, Floriańskiej, Inżynierskiej, Jagiellońskiej, Jasińskiego, Kameralnej, Kłopotowskiego, Konopackiej, Krowiej, Małej, Okrzei, Olszowej, Panieńskiej, Równej, Sierakowskiego, Solidarności, Stalowej, Środkowej, Targowej, Wileńskiej i Zaokopowej.

Dostawy ciepła zostaną wznowione dopiero w środę około godziny 6, dlatego wiele osób w nocy będzie musiało dogrzewać się piecykami na prąd. W tej kwestii pomoc obiecuje stołeczny ratusz i straż miejska.

- Strażnicy chodzą od drzwi do drzwi i sprawdzają, czy nikt nie potrzebuje piecyków. Działamy w ścisłym porozumieniu z administratorami budynków i sprawdzamy, jakie jest zapotrzebowanie na piecyki - mówi rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Od piątku

Pierwsza poważna awaria wydarzyła się w czwartek w elektrociepłowni Żerań. Mieszkańcy Białołęki, Bródna, Pragi Północ, Pragi Południe, Targówka, Bielan, Żoliborza, Śródmieścia, Woli oraz Bemowa mogli zauważyć spadek ciśnienia ciepłej wody, a ich grzejniki były chłodniejsze.

W piątek na ulicy Jagiellońskiej uszkodzona została rura ciepłownicza. Tego samego dnia do awarii doszło na Kabatach, a dzień później ciepła ponownie zabrakło na Pradze Północ.

żródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East news

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragiczny wypadek: dwie osoby nie żyją, 10 rannych.

  • Wyższe opłaty za parkowanie

  • Gęste mgły nad Warszawą i Mazowszem

undefined

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >