wawainfo.pl > Wiadomości > Zawalił się sufit w markecie w Warszawie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Zawalił się sufit w markecie w Warszawie

Zabójstwo
wawainfo.pl

Zawalił się sufit w markecie przy ulicy Górczewskiej. Straż pożarna ewakuowała około 50 osób. Na miejsce jedzie zespół poszukiwawczo-ratowniczy.

- O godzinie 12:08 wpłynęło zgłoszenie dotyczące wybrzuszonego sufitu w galerii Tesco przy ulicy Górczewskiej 218 - mówi w rozmowie z Wawa Info Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

- W pierwszym rzucie zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Kierujący działaniami ratowniczymi zarządził ewakuację budynku, galerii handlowej. Ewakuowano około 50 osób - relacjonuje Wichrowski.

- Na miejsce została zadysponowana dodatkowo specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Na ten moment stwierdzono urwanie się jednego z zawiesi podwieszanego sufitu, metalowej linki, co nie stwarza zagrożenia dla stabilności konstrukcji - słyszymy.

Wewnątrz budynku prowadzone są prace rozbiórkowe mające na celu wyeliminowanie zagrożenia zerwania się sufitu.

- Na tę chwilę policjanci są tam na miejscu, zabezpieczają miejsce przed dostępem osób postronnych - informuje z kolei kom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji IV.

- Czekają na przyjazd osoby z nadzoru budowlanego, która zadecyduje, co dalej w tej sytuacji, czy osoby będę mogły tam wejść, czy będą jakieś inne decyzje podjęte - dodaje kom. Sulowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.