wawainfo.pl > Wiadomości > Zamurowali je żywcem, śmierć była pewna. Nagle wydarzył się cud. Wszystko przez przypadek
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Zamurowali je żywcem, śmierć była pewna. Nagle wydarzył się cud. Wszystko przez przypadek

Udało się uratować pisklęta zamurowane w budynku
Google Street View

Członkowie Stołecznego Towarszystwa Ochrony Ptaków (STOP) uratowali pisklęta zamurowane żywcem w trakcie remontu domu.

Do zdarzenia doszło 20 maja, gdy członkowie stowarzyszenia mijając remontowany budynek przy ul. Berezyńskiej na Saskiej Kępie dostrzegli wróble miotające się przed jednym z jego okien.

- Widzimy samca wróbla, z dzioba wystaje mu mnóstwo "robali". (...) Dołącza samiczka, także z pokarmem w dziobie. To znaczy, że są tu karmione pisklęta - opisują członkowie STOP.

Na elewację dopiero co położono jednak zaprawę, w związku z czym wróble nie miały już dostępu do wejścia znajdującego się chwilę wcześniej pod parapetem.

Jednak po ekipie budowlanej nie było już śladu.

Na szczęście udało się nawiązać kontakt z właścicielami posesji, którzy twierdzili, że nie wiedzieli o wróblach gnieżdżących się pod ich parapetem.

Po około godzinie budowlańców udało się sprowadzić z powrotem na miejsce. Tłumaczyli, że z powodu włączonego radia i pracujących maszyn nie słyszeli piskląt.

Budowlańcy przystąpili do usuwania zaprawy i położonej pod nią pianki, która na szczęście nie dotarła do położonego w głębi gniazda.

Gniazdo zostało odsłonięte, a po jakimś czasie wróble powróciły do niego z pokarmem dla swoich piskląt.

Członkowie stowarzyszenia STOP przypominają, że zamurowanie gniazda ptaków możliwe jest tylko poza okresem lęgowym i pod warunkiem uzyskania zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz powieszenia odpowiedniej budki lęgowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Google Street View

Tagi: zwierzęta
Powiązane