wawainfo.pl > Wiadomości > Tłumy rzuciły się na zakupy. Ogromne kolejki, nie ma gdzie zaparkować
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Tłumy rzuciły się na zakupy. Ogromne kolejki, nie ma gdzie zaparkować

W niedzielę tłumy mieszkańców Warszawy ustawiły się w kolejkach po zakupy.
wawainfo.pl

Tłumy warszawiaków na zakupach

W niedzielę (06.12) tłumy mieszkańców Warszawy ruszyły na zakupy przedświąteczne do wyjątkowo otwartych tego dnia stołecznych centrów i galerii handlowych. Tłumy pojawiły się na przykład przed M1 w Markach.

Parkingi przed sklepem Ikea wypełnione są po brzegi i trudno znaleźć tam wolne miejsce. Wzmożone zainteresowanie zakupami w tegoroczne Mikołajki może się wiązać z faktem, że w ostatnich miesiącach niedziela handlowa była rzadkością. 

Zakaz handlu w niedzielę

Począwszy od roku 2018 w Polsce stopniowo wprowadzany jest zakaz handlu w niedzielę. Z każdym rokiem zmniejszana jest liczba niedziel handlowych, a na roku 2020 pierwotnie przewidziano tylko 7 takich dni. 

Ze względu na apele przedsiębiorców rząd zdecydował jednak, że rewidując wcześniejsze założenia, zgodnie z którymi na handel przeznaczono dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, zezwoli na otwarcie sklepów także 6 grudnia.

Tłumy w centrach handlowych

Porównywalnie liczne tłumy klientów zapełniły stołeczne centra handlowe miesiąc temu, na dzień przed zaostrzeniem restrykcji dla tego rodzaju placówek handlowych, zawieszających funkcjonowanie wielu działających tam sklepów np. z branży odzieżowej i obuwniczej

- Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - relacjonowała czytelniczka wawainfo.pl.

Kolejki przed Primarkiem

Podobne tłumy w sklepach pojawiły się w Warszawie 28 listopada, czyli w dniu zniesienia obostrzeń nałożonych wcześniej na galerie handlowe. 

Ogromne kolejki utworzyły się wtedy przed sklepem Primark w Galerii Młociny. Sytuacja została uwieczniona na filmie udostępnionym w sieci.

Tagi: zakupy sklepy
Powiązane