wawainfo.pl
W niedzielę tłumy mieszkańców Warszawy ustawiły się w kolejkach po zakupy.

wawainfo.pl

Tłumy rzuciły się na zakupy. Ogromne kolejki, nie ma gdzie zaparkować

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Pierwsza, mikołajkowa niedziela grudnia (06.12) jest wyjątkowo niedzielą handlową. W związku z tym przed centrami i galeriami handlowymi w Warszawie utworzyły się ogromne kolejki, a na parkingach panuje niespotykany tłok. Warszawiacy tłumnie ruszyli na za

Tłumy warszawiaków na zakupach

W niedzielę (06.12) tłumy mieszkańców Warszawy ruszyły na zakupy przedświąteczne do wyjątkowo otwartych tego dnia stołecznych centrów i galerii handlowych. Tłumy pojawiły się na przykład przed M1 w Markach.

Parkingi przed sklepem Ikea wypełnione są po brzegi i trudno znaleźć tam wolne miejsce. Wzmożone zainteresowanie zakupami w tegoroczne Mikołajki może się wiązać z faktem, że w ostatnich miesiącach niedziela handlowa była rzadkością. 

Zakaz handlu w niedzielę

Począwszy od roku 2018 w Polsce stopniowo wprowadzany jest zakaz handlu w niedzielę. Z każdym rokiem zmniejszana jest liczba niedziel handlowych, a na roku 2020 pierwotnie przewidziano tylko 7 takich dni. 

Ze względu na apele przedsiębiorców rząd zdecydował jednak, że rewidując wcześniejsze założenia, zgodnie z którymi na handel przeznaczono dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, zezwoli na otwarcie sklepów także 6 grudnia.

Tłumy w centrach handlowych

Porównywalnie liczne tłumy klientów zapełniły stołeczne centra handlowe miesiąc temu, na dzień przed zaostrzeniem restrykcji dla tego rodzaju placówek handlowych, zawieszających funkcjonowanie wielu działających tam sklepów np. z branży odzieżowej i obuwniczej

- Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - relacjonowała czytelniczka wawainfo.pl.

Kolejki przed Primarkiem

Podobne tłumy w sklepach pojawiły się w Warszawie 28 listopada, czyli w dniu zniesienia obostrzeń nałożonych wcześniej na galerie handlowe. 

Ogromne kolejki utworzyły się wtedy przed sklepem Primark w Galerii Młociny. Sytuacja została uwieczniona na filmie udostępnionym w sieci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >