wawainfo.pl

East News zdjęcie ilustracyjne

Zakaz palenia na balkonach. Są wyniki sondy, społeczeństwo znów podzielone

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Zakaz palenia na balkonach

Pomysł wprowadzenia zakazu palenia na balkonach to pomysł radnej Renaty Niewiteckiej, która jest szefową komisji ochrony środowiska w Radzie Warszawy.

Radna z ramienia KO-Nowoczesnej nagłośniła sprawę w marcu. Od tamtej pory w przestrzeni publicznej trwa debata na temat zakazu. W internecie powstała sonda, która miała pokazać jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy Warszawy. Głosy zbierano przez 21 dni.

Ankieta

Wyniki podzielono na dzielnice. Okazało się, że najwięcej zwolenników zakazu palenia na balkonach (którzy wzięli udział w ankiecie) mieszka na Bemowie, Bielanach, Mokotowie, Ursynowie, Wawrze, Wilanowie i we Włochach. Rekordowe poparcie pochodzi z Ursynowa i jest to wynik 61,79 procent.

Po drugiej stronie są przeciwnicy zakazu. Tutaj głosy dominowały z Białołęki, Ochoty, Pragi-Południe, Pragi- Północ, Rembertowa, Śródmieścia, Targówka, Ursusa, Wesołej, Woli i Żoliborza. Największe poparcie było w Rembertowie - 67,48 procent.

W badaniu mógł wziąć udział każdy, nie było w nim podziału na osoby palące i niepalące.

Dyskusja nadal trwa. Pomysłodawczyni jest zdeterminowana, by taki zakaz został wprowadzony w Warszawie, a potem w całej Polsce.

"Popieram wprowadzenie zakazu palenia na balkonach i będę podejmowała działania zmierzające do wprowadzenia go na terenie naszego kraju. Musimy dać ludziom możliwość formalnego reagowania, kiedy "nasz sąsiad” naraża nas na bierne palenie i smród, który utrudnia nam normalne korzystanie z naszej nieruchomości" - czytamy we wpisie Niewiteckiej na Facebooku.

Komentarze

Pod wynikami ankiety pojawiło się wiele komentarzy. "W bloku którym mieszkam, piętro pode mną mieszka palacz. Pali papierochy regularnie co 15 minut na swoim balkonie. Mam alergię i latem praktycznie nie mogę otworzyć okien bo koleś pali do 1 lub 2 w nocy. Żadne prośby nie skutkują. Jakie to jest prawo że on sobie wietrzy regularnie a ja praktycznie całe lato się duszę i nie mogę otworzyć okien. Niech pali u siebie i zachowuje sobie swój smród z papierochów u siebie, skoro tak go lubi" - napisała Ania.

"To jest chyba pierwsza sytuacja, gdy nie zgadzam się z opinią radnej KO, ale moim zdaniem ta propozycja jest absurdalna. Ludzie kupując mieszkania, płacą również za balkony i to jest ich prywatna sfera. Nie wydaje mi się, żeby na każdym balkonie codziennie ktoś palił po kilka godzin dziennie, żeby aż tak bardzo to przeszkadzało sąsiadom wyżej. Lepiej, by się potruli tym jeszcze bardziej w środku, zasmrodzili całe mieszkanie i narażali na pożar? No absurd" - twierdzi z kolei Maks.

A jaka jest wasza opinia? Napiszcie na naszym Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Czytelnicy Wawa Info komentują zachowanie policji wobec babci Kasi

  • Kiedy będzie poluzowanie obostrzeń? Są nieoficjalne informacje

  • Policja szuka świadków w sprawie przekroczenia prędkości. Chodzi o Kubę Wojewódzkiego?

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]