wawainfo.pl > Mazowsze > W mieszkaniu znaleźli martwą 25-latkę. Pościg za jej partnerem zakończył się wypadkiem
Natalia Godek
Natalia Godek 19.03.2022 03:22

W mieszkaniu znaleźli martwą 25-latkę. Pościg za jej partnerem zakończył się wypadkiem

zabójstwo w Kozienicach
mazowiecka.policja.gov.pl

Morderstwo 25-latki 

W sobotę po południu, w bloku przy ulicy Kopernika w Kozienicach znaleziono ciało 25-latki. O**kazało się, że kobieta została tragicznie zamordowana - miała rany kłute klatki piersiowej.** Śledczy przypuszczali, że mogły one zostać zadane nożem kuchennym. O zdarzeniu informowaliśmy także tutaj.

W niedzielę policja aresztowała w tej sprawie byłego partnera zamordowanej. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Kazimierzowie, kilka kilometrów za węzłem Elbląg Zachód, na drodze S7 w stronę Gdańska. Po tym zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli pościg.

Pościg zakończył się wypadkiem

- Podczas próby zatrzymania przez policję 28-latek kierujący volvo zderzył się z jednym z radiowozów. Kilkaset metrów dalej mężczyzna uderzył w tył lawety, z której na jego auto spadł samochód. Laweta uderzyła jeszcze w jeden pojazd jadący przed nią – powiedziała Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. 

W kolizji brały udział cztery samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W zatrzymaniu brały udział trzy radiowozy policji.

Policja podkreśliła, że akcja ta została przeprowadzona skutecznie ze względu na bardzo dobrą współpracę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. W poniedziałek poinformowano, że 28-latek usłyszał zarzut zabójstwa. We wtorek po południu Prokuratura Rejonowa w Kozienicach złożyła do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

We wtorek nie było jeszcze wyznaczonego terminu posiedzenia w tej sprawie. Sąd na rozpatrzenie wniosku ma 24 godziny. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejne morderstwo na Mazowszu

To już kolejne w tym tygodniu tragiczne wydarzenie na Mazowszu. Wcześniej informowaliśmy o wydarzeniach spod Siedlec, gdzie doszło do morderstwa 16-letniej Ani. W tej sprawie cały czas pojawiają się nowe informacje, ale wiadomo, że zatrzymany został 21-letni mężczyzna, z którym spotykała się ofiara. Jej ciało znaleziono zakopane w lesie, nieopodal miejscowości, w której mieszkała. O tej sprawie informowaliśmy tutaj.