wawainfo.pl
Policja poszukuje nożownika z Żabki.

KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl

Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o zaatakowanie nożem sprzedawcy z Żabki. Do zdarzenia doszło w ostatni piątek (30.10). Sprzedawca, który został raniony w twarz, ręce i brzuch, złożył już zeznania. Trwają poszukiwania noż

Ranił nożem sprzedawcę z Żabki

W piątek (30.10) około godziny 19 na warszawskich Bielanach sprzedawca ze sklepu Żabka przy ul. Wólczańskiej został raniony nożem przez klienta. Zaczęło się od tego, że po zakupie niedziałającego doładowania do telefonu mężczyzna próbował zwrócić je w sklepie. Gdy dowiedział się, że ekspedient nie może przyjąć zwrotu, między sprzedawcą a klientem wywiązała się awantura. 

W odwecie za brak możliwości zwrotu doładowania klient miał zacząć demolować sklep. Następnie wybiegł ze sklepu. - Ekspedient ruszył za nim. Nagle mężczyzna wyciągnął nóż i ranił sprzedawcę. Pociął mu twarz, rękę i brzuch - relacjonował Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Trwają poszukiwania nożownika

Aktualnie policja prowadzi poszukiwania nożownika z Żabki. W związku z tym opublikowane zostało zdjęcie osoby podejrzewanej o udział w zdarzeniu uzyskane z monitoringu, a funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o pomoc do osób, które rozpoznają mężczyznę.

Na zdjęciu widzimy mężczyznę w granatowej kurtce puchowej, z szarym kapturem na głowie oraz w szarych spodniach dresowych. "Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami (47) 723-71-27, (47) 723-71-55, (47) 723-71-56, numer alarmowy 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy D-I-6019/20" - czytamy w komunikacie policji.

[Źródło zdjęć: KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl]

Poszkodowany złożył zeznania

Poszkodowany ekspedient sklepu Żabka, który został przez nożownika raniony w twarz, rękę i brzuch, znajduje się już w stanie niezagrażającym jego życiu. - Mężczyzna został przesłuchany - informuje nadkom. Elwira Kozłowska z komendy rejonowej policji na Bielanach.

To niestety niejedyny tego rodzaju incydent, do jakiego doszło w ostatnich dniach w Warszawie. W poniedziałek (02.11) przed południem do podobnego ataku doszło na Mokotowie. Nożem zaatakowany został kierowca.

Nożownik na Mokotowie

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, który przechodził obok jego auta i bez powodu uderzył w jego maskę - relacjonował zdarzenie podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy

Gdy 52-letni kierowca wyszedł z samochodu, napastnik wyciągnął nóż przypominający scyzoryk, którym ugodził mężczyznę w rękę. Na miejsce wezwano służby medyczne i policję. Po zatrzymaniu nożownika okazało się, że jest on znany lokalnej policji. Badanie wykazało również, że był pod wpływem alkoholu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >