wawainfo.pl > Wiadomości > Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany

Policja poszukuje nożownika z Żabki.
KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl

Ranił nożem sprzedawcę z Żabki

W piątek (30.10) około godziny 19 na warszawskich Bielanach sprzedawca ze sklepu Żabka przy ul. Wólczańskiej został raniony nożem przez klienta. Zaczęło się od tego, że po zakupie niedziałającego doładowania do telefonu mężczyzna próbował zwrócić je w sklepie. Gdy dowiedział się, że ekspedient nie może przyjąć zwrotu, między sprzedawcą a klientem wywiązała się awantura. 

W odwecie za brak możliwości zwrotu doładowania klient miał zacząć demolować sklep. Następnie wybiegł ze sklepu. - Ekspedient ruszył za nim. Nagle mężczyzna wyciągnął nóż i ranił sprzedawcę. Pociął mu twarz, rękę i brzuch - relacjonował Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Trwają poszukiwania nożownika

Aktualnie policja prowadzi poszukiwania nożownika z Żabki. W związku z tym opublikowane zostało zdjęcie osoby podejrzewanej o udział w zdarzeniu uzyskane z monitoringu, a funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o pomoc do osób, które rozpoznają mężczyznę.

Na zdjęciu widzimy mężczyznę w granatowej kurtce puchowej, z szarym kapturem na głowie oraz w szarych spodniach dresowych. "Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami (47) 723-71-27, (47) 723-71-55, (47) 723-71-56, numer alarmowy 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] powołując się na numer sprawy D-I-6019/20" - czytamy w komunikacie policji.

[Źródło zdjęć: KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl]

Poszkodowany złożył zeznania

Poszkodowany ekspedient sklepu Żabka, który został przez nożownika raniony w twarz, rękę i brzuch, znajduje się już w stanie niezagrażającym jego życiu. - Mężczyzna został przesłuchany - informuje nadkom. Elwira Kozłowska z komendy rejonowej policji na Bielanach.

To niestety niejedyny tego rodzaju incydent, do jakiego doszło w ostatnich dniach w Warszawie. W poniedziałek (02.11) przed południem do podobnego ataku doszło na Mokotowie. Nożem zaatakowany został kierowca.

Nożownik na Mokotowie

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, który przechodził obok jego auta i bez powodu uderzył w jego maskę - relacjonował zdarzenie podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy

Gdy 52-letni kierowca wyszedł z samochodu, napastnik wyciągnął nóż przypominający scyzoryk, którym ugodził mężczyznę w rękę. Na miejsce wezwano służby medyczne i policję. Po zatrzymaniu nożownika okazało się, że jest on znany lokalnej policji. Badanie wykazało również, że był pod wpływem alkoholu.

Powiązane