wawainfo.pl
Policja poszukuje nożownika z Żabki.

KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl

Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o zaatakowanie nożem sprzedawcy z Żabki. Do zdarzenia doszło w ostatni piątek (30.10). Sprzedawca, który został raniony w twarz, ręce i brzuch, złożył już zeznania. Trwają poszukiwania noż

Ranił nożem sprzedawcę z Żabki

W piątek (30.10) około godziny 19 na warszawskich Bielanach sprzedawca ze sklepu Żabka przy ul. Wólczańskiej został raniony nożem przez klienta. Zaczęło się od tego, że po zakupie niedziałającego doładowania do telefonu mężczyzna próbował zwrócić je w sklepie. Gdy dowiedział się, że ekspedient nie może przyjąć zwrotu, między sprzedawcą a klientem wywiązała się awantura. 

W odwecie za brak możliwości zwrotu doładowania klient miał zacząć demolować sklep. Następnie wybiegł ze sklepu. - Ekspedient ruszył za nim. Nagle mężczyzna wyciągnął nóż i ranił sprzedawcę. Pociął mu twarz, rękę i brzuch - relacjonował Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Trwają poszukiwania nożownika

Aktualnie policja prowadzi poszukiwania nożownika z Żabki. W związku z tym opublikowane zostało zdjęcie osoby podejrzewanej o udział w zdarzeniu uzyskane z monitoringu, a funkcjonariusze zwrócili się z prośbą o pomoc do osób, które rozpoznają mężczyznę.

Na zdjęciu widzimy mężczyznę w granatowej kurtce puchowej, z szarym kapturem na głowie oraz w szarych spodniach dresowych. "Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami (47) 723-71-27, (47) 723-71-55, (47) 723-71-56, numer alarmowy 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy D-I-6019/20" - czytamy w komunikacie policji.

[Źródło zdjęć: KRP V - Bielany, Żoliborz - zoliborz.policja.waw.pl]

Poszkodowany złożył zeznania

Poszkodowany ekspedient sklepu Żabka, który został przez nożownika raniony w twarz, rękę i brzuch, znajduje się już w stanie niezagrażającym jego życiu. - Mężczyzna został przesłuchany - informuje nadkom. Elwira Kozłowska z komendy rejonowej policji na Bielanach.

To niestety niejedyny tego rodzaju incydent, do jakiego doszło w ostatnich dniach w Warszawie. W poniedziałek (02.11) przed południem do podobnego ataku doszło na Mokotowie. Nożem zaatakowany został kierowca.

Nożownik na Mokotowie

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, który przechodził obok jego auta i bez powodu uderzył w jego maskę - relacjonował zdarzenie podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy

Gdy 52-letni kierowca wyszedł z samochodu, napastnik wyciągnął nóż przypominający scyzoryk, którym ugodził mężczyznę w rękę. Na miejsce wezwano służby medyczne i policję. Po zatrzymaniu nożownika okazało się, że jest on znany lokalnej policji. Badanie wykazało również, że był pod wpływem alkoholu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >