Atak na kierowcę, trwa akcja policji. Mężczyzna ugodził go nożem, jest ranny

Autor Mateusz Dolak - 2 Listopada 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Atak na kierowcę na Mokotowie. Jak podaje policja, mężczyzna został raniony nożem. Na miejsce wezwano karetkę. Napastnik został zatrzymany.

Atak na Mokotowie

Do zdarzenia doszło przed południem w poniedziałek. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, który przechodził obok jego auta i bez powodu uderzył w jego maskę - powiedział podkom. Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

Kiedy 52-letni kierowca wysiadł z auta, napastnik ugodził go w rękę nożem przypominającym scyzoryk. Na miejscu natychmiast pojawiła się załoga pogotowia. Ratownicy opatrzyli rannego i sugerowali, by pojechał z nimi do szpitala.

Policja zatrzymała napastnika

Na miejsce dotarli też policjanci z Mokotowa. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest to młody człowiek dobrze znany kryminalnym.

- W momencie zatrzymania miał promil alkoholu. Został zabrany na komendę, gdzie będzie przesłuchiwany - podsumował podkomisarz Koniuszy.

Atak nożownika na Bielanach

To kolejny taki incydent w Warszawie. Na Wawa Info pisaliśmy o nożowniku który w weekend zaatakował sprzedawcę przy sklepie na ulicy Wólczyńskiej.

Wszystko zaczęło się od tego, że klient kupił niedziałające doładowanie do telefonu. Kiedy mężczyzna wrócił do sklepu aby złożyć reklamację, dowiedział się, że sprzedawca nie może przyjąć zwrotu. Rozpętała się awantura po której klient wybiegł ze sklepu.

- Ekspedient ruszył za nim. Nagle mężczyzna wyciągnął nóż i ranił sprzedawcę. Pociął mu twarz, rękę i brzuch. - relacjonował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Policja szuka nożownika z Bielan

Bielańska policja zamieściła na swojej stronie komunikat w którym prosi o pomoc w odnalezieniu napastnika. Mężczyzna widoczny na zdjęciu może mieć związek z tym zdarzeniem.

Nożownik z Bielan

"Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami (47) 723-71-27, (47) 723-71-55, (47) 723-71-56, numer alarmowy 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy D-I-6019/20." - apelują funkcjonariusze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News