Nalali benzynę do butelek, podpalili samochód na stacji benzynowej. W powietrze mogło wylecieć pół dzielnicy

Autor Alicja Guz - 28 Kwietnia 2020
ugaszony samochódŹródło: Straż Miejska, Warszawa

W pobliżu stacji benzynowej na Pradze Północ mogło dojść do tragedii, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Dwóch młodych mężczyzn z zemsty podpaliło sąsiadce samochód. Pożar szybko ugaszono, a sprawcy zdarzenia trafili w ręce policji. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Płonący samochód na stacji

W nocy z 22 na 23 kwietnia policjanci otrzymali zawiadomienie o płonącym samochodzie - Na stacji benzynowej zastali już strażników miejskich, którzy zaczynali gasić pojazd. Została też wezwana straż pożarna. W momencie, kiedy samochód był ugaszony, policjanci udali się na stację, gdzie podczas rozmowy z pracownikami uzyskali informację, że jest monitoring z tego zdarzenia - opowiada sierż. szt. Irmina Sulich z policji na Pradze-Północ.

Tragedia na Mazowszu. Podłączał kuchenkę, doszło do spięcia. Został porażony prądem, walczy o życieTragedia na Mazowszu. Podłączał kuchenkę, doszło do spięcia. Został porażony prądem, walczy o życieCzytaj dalej

Jednak podpalenie

Oglądając monitoring udostępniony przez pracowników stacji benzynowej, policjanci dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć coś wspólnego z całym zajściem. - Na nagraniu widać, że mężczyźni ewidentnie coś kombinowali przy samochodzie. Podchodzili co chwilę, odchodzili. Po chwili go czymś polali. Na tym nagraniu widać, jak podpalają samochód - tłumaczy Sulich.

Dzisiaj grzeje:
1. Jedyny powiat na Mazowszu bez koronawirusa. Gdzie jest najmniej zakażonych?
2. Dramatyczny apel dyrektora szpitala. Auto wjechało w wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami

Benzynę kupili na stacji

Jak się okazało, młodzi mężczyźni benzynę, której użyli do podpalenia samochodu, kupili chwilę wcześniej na stacji. - Kiedy pracownicy stacji oglądali z policjantami ten monitoring, to powiedzieli, że tych dwóch mężczyzn nalało ją do butelek plastikowych po napojach - informuje rzecznik policji z Pragi-Północ. Funkcjonariusze szybko odnaleźli sprawców podpalenia. - Kiedy policjanci pojechali przeszukać teren, rozpoznali mężczyzn z monitoringu i zauważyli, że jeden z nich miał nogawkę oblaną benzyną. Do tego czuć było od nich tę woń benzyny - dodaje.

Podpalili z zemsty

Policji udało się ustalić kim są mężczyźni i dlaczego podpalili samochód. Okazało się, że to 22-latek i 21-latek mieszkają na Pradze Północ nieopodal miejsca zdarzenia. - Podczas przesłuchania powiedzieli, że chcieli się zemścić, bo pani, która jeździ tym samochodem, parkowała w miejscach, które dla nich były nieodpowiednie - tłumaczy Sulich. - Obaj byli pod wpływem alkoholu - dodaje. Północnopraska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. Mężczyźni usłyszeli zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy i uszkodzenia mienia. - Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji - podsumowuje.

Pracownik Kauflandu zakażony koronawirusem. Kilkanaście osób na kwarantanniePracownik Kauflandu zakażony koronawirusem. Kilkanaście osób na kwarantannieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy ustalili być może najważniejszą metodę transmisji koronawirusa. Wszyscy robią tę rzecz codziennie
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  3. Dziś dowiemy się co dalej z handlem i kolejnymi obostrzeniami. Szumowski zapowiedział ważną konferencję
  4. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa
  5. Ogromna akcja straży pożarnej przy Instytucie Fizyki. Spłonął piec laboratoryjny, na miejscu 16 zastępów straży pożarnej
  6. Rząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeni
100-letni warszawiak wyleczony z koronawirusa. Wzruszające wyznanie staruszka100-letni warszawiak wyleczony z koronawirusa. Wzruszające wyznanie staruszkaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News