wawainfo.pl > Wiadomości > Dwa wypadki na Pradze. Osobówka zderzyła się z radiowozem, są ranni
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Dwa wypadki na Pradze. Osobówka zderzyła się z radiowozem, są ranni

Wypadki nastąpiły w krótkich odstępach czasowych na tym samym skrzyżowaniu na Pradze-Północ.
Twitter / Dzielnica Praga-Północ

Wypadki to w Warszawie codzienność. W poniedziałek (12.10) doszło do dwóch w tym samym miejscu

Wypadki wciąż pozostają zmorą warszawskich ulic i zdarzają się w stolicy niemal codziennie. W poniedziałek (12.10) po godzinie 15 doszło jednak do bezprecedensowej sytuacji na Pradze-Północ - w krótkich odstępach czasu na skrzyżowaniu Alei Solidarności z ul. Targową - nieopodal Dworca Wileńskiego - zdarzyły się dwa groźne wypadki. Najpierw oznakowany radiowóz zderzył się z samochodem osobowym, wskutek czego poszkodowane zostały dwie osoby. Chwilę później na przeciwległym pasie samochód potrącił pieszego, który również został ranny. - O godzinie 15:35 doszło do zderzenia oznakowanego radiowozu marki MAN z osobowym audi, w wyniku którego dwóch policjantów zostało przewiezionych do szpitala. O 15:40 na przeciwległym pasie doszło do zupełnie oddzielnego zdarzenia z udziałem samochodu marki Ford i pieszego, który w wyniku potrącenia przez samochód również został przetransportowany do szpitala - informuje st. sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Wypadki poskutkowały utrudnieniami drogowymi na Pradze-Północ

W wyniku dwóch wypadków na Pradze-Północ pojawiły się tam utrudnienia drogowe. "Duże utrudnienia w @warszawa. Ruch w Al. Solidarności w kierunku Śródmieścia ograniczony do jednego pasa. Ruch w kierunku Targówka zablokowany. Służby już pracują na miejscu" - poinformowali na Twitterze przedstawiciele dzielnicy. Z komunikatu dzielnicy Praga-Północ możemy dowiedzieć się także, że na miejscu wypadków czynności wykonuje także Warszawski Transport Publiczny (WTP), a autobusy kierowane są na objazdy. Z kolei WTP informuje o utrudnieniach w kursowaniu autobusów.

[EMBED-863]

Utrudnienia w kursowaniu autobusów

"Z powodu zablokowanego przejazdu przez skrzyżowanie al.Solidarności / Targowa autobusy linii 120, 135, 160, 190, 412 i 512 zostały skierowane na trasy objazdowe. Linie 120, 135, 412, 512 w kierunku Dw. Wschodni Kijowska/PKP Olszynka Grochowska/ Targowa/Solidarności … al. Solidarności – Jagiellońska  – Cyryla i Metodego i dalej do własnych tras. Linie 120, 135, 160, 190, 412, 512 w kierunku Grodzisk/pl.Hallera/CH Marki/Gilarska Targowa/Solidarności … Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Szwedzka i dalej do własnych tras" - czytamy we wpisie WTP na Twitterze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.