wawainfo.pl
Przejazd kolejowy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Samochód zderzył się z pociągiem. W aucie matka z trójką dzieci

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na ulicy Jutrzenki doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W aucie znajdowała się matka oraz trójka jej dzieci. Wszyscy trafili do szpitala. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Zderzenie samochodu z pociągiem

W środę (17 lutego) doszło do wypadku na trasie linii WKD na ulicy Jutrzenki. Pociąg z Warszawy Śródmieścia jechał do Podkowy Leśnej. Przy stacji WKD Salomea doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen.

Autem podróżowała kobieta z trójką dzieci w wieku: siedmiu, trzech lat oraz półtora roku. Po zderzeniu wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem straży.

W aucie matka z dziećmi

Od razu po przyjeździe karetki matka oraz jej dzieci zostali przekazani pod opiekę służb medycznych. Ratownicy pogotowia przeprowadzili badania na miejscu kolizji i zdecydowali o zabraniu rodziny do szpitala na obserwację.

Kobieta prowadząca pojazd, który wjechał na tory była trzeźwa.

Wszystko wskazuje na to, że pociąg jechał dość wolno, ponieważ hamował przed zbliżającą się stacją. Po uderzeniu samochodu przepchnął pojazd kilkanaście metrów dalej. Zniszczona jest znaczna część przodu pojazdu.

Szczęśliwe zakończenie

Służby przybyłe na miejscu stwierdziły, że jak na zderzenie z pociągiem, zniszczenia nie były tak rozległe. Można w tym przypadku mówić o szcześciu - nie doszło do tragedii, choć w "normalnych warunkach" byłoby trudno o tak pozytywne zakończenie historii.

Utrudnienia na całej trasie

Warszawska Kolej Dojazdowa podała na swojej stronie informacje o kolizji:

- Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z kolizją pociągu nr 361 relacji Warszawa Śródmieście WKD (15:10) - Podkowa Leśna Główna (15:51) ok. godz. 15:25 z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Jutrzenki w Warszawie, zlokalizowanym w sąsiedztwie przystanku osobowego "Warszawa Salomea", wystąpią poważne utrudnienia w ruchu pociągów na linii WKD.

W związku z kolizją na przejeździe kolejowym zablokowane zostały obydwa tory, tj. tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego oraz tor nr 2 w kierunku Warszawy. Do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w miejscu zdarzenia przez Policję oraz czynności służb ratowniczych ruch pociągów w obydwu kierunkach pozostaje wstrzymany do odwołania.

Pozostałe pociągi realizujące przejazd na linii WKD w czasie wstrzymania ruchu w rejonie przystanku Warszawa Salomea będą oczekiwać na możliwość kontynuowania jazdy na kolejnych przystankach wzdłuż linii WKD.

Torowisko było zablokowane w obu kierunkach. Po godzinie 17:35 przewoźnik poinformował, że ruch pociągów został wznowiony na całej trasie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, WKD, tvn24.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >