wawainfo.pl > Wiadomości > Samochód zderzył się z pociągiem. W aucie matka z trójką dzieci
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Samochód zderzył się z pociągiem. W aucie matka z trójką dzieci

Przejazd kolejowy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zderzenie samochodu z pociągiem

W środę (17 lutego) doszło do wypadku na trasie linii WKD na ulicy Jutrzenki. Pociąg z Warszawy Śródmieścia jechał do Podkowy Leśnej. Przy stacji WKD Salomea doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen.

Autem podróżowała kobieta z trójką dzieci w wieku: siedmiu, trzech lat oraz półtora roku. Po zderzeniu wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem straży.

W aucie matka z dziećmi

Od razu po przyjeździe karetki matka oraz jej dzieci zostali przekazani pod opiekę służb medycznych. Ratownicy pogotowia przeprowadzili badania na miejscu kolizji i zdecydowali o zabraniu rodziny do szpitala na obserwację.

Kobieta prowadząca pojazd, który wjechał na tory była trzeźwa.

Wszystko wskazuje na to, że pociąg jechał dość wolno, ponieważ hamował przed zbliżającą się stacją. Po uderzeniu samochodu przepchnął pojazd kilkanaście metrów dalej. Zniszczona jest znaczna część przodu pojazdu.

Szczęśliwe zakończenie

Służby przybyłe na miejscu stwierdziły, że jak na zderzenie z pociągiem, zniszczenia nie były tak rozległe. Można w tym przypadku mówić o szcześciu - nie doszło do tragedii, choć w "normalnych warunkach" byłoby trudno o tak pozytywne zakończenie historii.

Utrudnienia na całej trasie

Warszawska Kolej Dojazdowa podała na swojej stronie informacje o kolizji:

- Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z kolizją pociągu nr 361 relacji Warszawa Śródmieście WKD (15:10) - Podkowa Leśna Główna (15:51) ok. godz. 15:25 z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Jutrzenki w Warszawie, zlokalizowanym w sąsiedztwie przystanku osobowego "Warszawa Salomea", wystąpią poważne utrudnienia w ruchu pociągów na linii WKD.

W związku z kolizją na przejeździe kolejowym zablokowane zostały obydwa tory, tj. tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego oraz tor nr 2 w kierunku Warszawy. Do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w miejscu zdarzenia przez Policję oraz czynności służb ratowniczych ruch pociągów w obydwu kierunkach pozostaje wstrzymany do odwołania.

Pozostałe pociągi realizujące przejazd na linii WKD w czasie wstrzymania ruchu w rejonie przystanku Warszawa Salomea będą oczekiwać na możliwość kontynuowania jazdy na kolejnych przystankach wzdłuż linii WKD.

Torowisko było zablokowane w obu kierunkach. Po godzinie 17:35 przewoźnik poinformował, że ruch pociągów został wznowiony na całej trasie.

Powiązane