Karetka spowodowała wypadek na Ochocie

Autor Kamil Matuszak - 16 Lutego 2021
Karetka na sygnaleŹródło: Piotr Molecki/East News

Karetka zderzyła się z samochodem osobowym na Ochocie. Pojazd medyczny wylądował na torach tramwajowych przy skrzyżowaniu ulic Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 r. Zatrzymał na jakiś czas ruch, a na miejscu pojawiły się służby.

Karetka spowodowała kolizję

Na warszawskiej Ochocie doszło dzisiaj do zderzenia karetki z samochodem osobowym. Pojazd służb medycznych po kolizji znalazł się na torowisku tramwajowym i nie mógł się z niego wydostać. Cała sytuacja miała miejsce przy skrzyżowaniu Banacha z Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Do wydarzenia doszło tuż przed godziną 16:00 we wtorek (16 grudnia). Samochód osobowy zderzył się z karetką prywatnej firmy medycznej. Nie był to pojazd zespołu ratownictwa medycznego. Po całym zajściu auto zablokowało przejazd tramwajowy.

Szybka reakcja służb

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby, w tym policja, straż pożarna oraz nadzór ruchu Tramwajów Warszawskich. Komenda Stołeczna Policji zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizja.

Nikt nie został poszkodowany. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Mężczyzna utnknął w kościelnej toalecie. Mężczyzna utnknął w kościelnej toalecie. "Takiej interwencji nie pamiętają strażnicy z najdłuższym stażem"Czytaj dalej

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu tramwajów: linii 1, 14, a także 25. Linie jadące w kierunku krańca Banacha kursowały na skróconej trasie, zatrzymując się przy placu Narutowicza.

Problemy nie trwały jednak zbyt długo. Rozbita karetka została ściągnięta z torowiska przez straż pożarną. Oba pojazdy stały na poboczu już ok. 16:30. Służby tym samym odblokowały trasę.

Zderzenie samochodu z tramwajem

We wtorek (16 lutego) doszło również do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Całe zajście miało miejsce na Żoliborzu. Zablokowane zostało torowisko przy ul. Mickiewicza, a tramwaje stały w miejscu przez kilkanaście minut.

Awaria metra

Również dzisiaj doszło do awarii w metrze. Nie kursowały pociągi pomiędzy Kabatami a Wilanowską. Zamknięto aż sześć stacji, na ich miejsce uruchomiono komunikację zastępczą. Doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem na linii M1.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl
zdjęcie główne ilustracyjne:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News