wawainfo.pl
Karetka na sygnale

Piotr Molecki/East News

Karetka spowodowała wypadek na Ochocie

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Karetka zderzyła się z samochodem osobowym na Ochocie. Pojazd medyczny wylądował na torach tramwajowych przy skrzyżowaniu ulic Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 r. Zatrzymał na jakiś czas ruch, a na miejscu pojawiły się służby.

Karetka spowodowała kolizję

Na warszawskiej Ochocie doszło dzisiaj do zderzenia karetki z samochodem osobowym. Pojazd służb medycznych po kolizji znalazł się na torowisku tramwajowym i nie mógł się z niego wydostać. Cała sytuacja miała miejsce przy skrzyżowaniu Banacha z Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Do wydarzenia doszło tuż przed godziną 16:00 we wtorek (16 grudnia). Samochód osobowy zderzył się z karetką prywatnej firmy medycznej. Nie był to pojazd zespołu ratownictwa medycznego. Po całym zajściu auto zablokowało przejazd tramwajowy.

Szybka reakcja służb

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby, w tym policja, straż pożarna oraz nadzór ruchu Tramwajów Warszawskich. Komenda Stołeczna Policji zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizja.

Nikt nie został poszkodowany. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu tramwajów: linii 1, 14, a także 25. Linie jadące w kierunku krańca Banacha kursowały na skróconej trasie, zatrzymując się przy placu Narutowicza.

Problemy nie trwały jednak zbyt długo. Rozbita karetka została ściągnięta z torowiska przez straż pożarną. Oba pojazdy stały na poboczu już ok. 16:30. Służby tym samym odblokowały trasę.

Zderzenie samochodu z tramwajem

We wtorek (16 lutego) doszło również do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Całe zajście miało miejsce na Żoliborzu. Zablokowane zostało torowisko przy ul. Mickiewicza, a tramwaje stały w miejscu przez kilkanaście minut.

Awaria metra

Również dzisiaj doszło do awarii w metrze. Nie kursowały pociągi pomiędzy Kabatami a Wilanowską. Zamknięto aż sześć stacji, na ich miejsce uruchomiono komunikację zastępczą. Doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem na linii M1.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne ilustracyjne:

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >