Wczoraj dołączyło do floty, już miało wypadek. Tak skończyło porsche w Panku

Autor Natalia Godek - 12 Grudnia 2020
Wypadek Porsche PanekŹródło: facebook.com/PANEKCS

W sobotę w nocy na Śródmieściu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jeden z nich, Porsche Cayman, był wypożyczony z Panek CarSharing. Jego kierujący był pod wpływem alkoholu. Policja stwierdziła jednak winę kierowcy drugiego samochodu. Sprawa jest w toku.

Nocna kolizja

W sobotę o godzinie 2:52 na ulicy Twardej 7 miała miejsce kolizja z udziałem samochodu z Panek CarSharing. Kierowca wypożyczonego Porsche Cayman zderzył się z innym samochodem. Na miejscu zdarzenia policja orzekła o winie innego pojazdu.

Jednak, jak poinformowała firma Panek, kierowca Porsche był pod wpływem alkoholu. - Normalnie w tej sytuacji cała wartość szkody zostałaby pokryta z ubezpieczenia sprawcy. Niestety sprawa nie jest taka "prosta". Kierowca naszego samochodu lekko przekroczył dozwoloną ilość alkoholu w organizmie, z którą można usiąść za kierownicą. Sprawa jest w toku. - czytamy na Facebook’u Panek CarSharing.

- Nigdy nie wsiadajcie po alkoholu do samochodu w roli kierowcy. Czasami wystarczy jedno piwo, aby przekroczyć dopuszczalny limit. Przypominamy, że w Polsce jest to do 0,2 promila - przestrzega firma Panek.

Luksusowy samochód

Porsche Cayman to duża nowość w ofercie Panek CarSharing. Jak podano, w usłudze wytrzymał około 12 godzin. Pojazd należał do oferty Extreme, czyli samochodów z grupy premium.

Wśród innych samochodów, jakie można wypożyczyć w Panek CarSharing są między innymi samochody elektryczne, premium (Mercedes GLA200), retro (BMW 520i, Golf II, Polonez Caro, Fiat 126p, Syrena 105, Trabant czy Fiat Multipla), a także luksusowe BMW i8 oraz Bentley Continental.

Kolizje z premedytacją

W listopadzie pisaliśmy o kierowcy, który powodował kolizje drogowe dla zysku. W sumie było to aż 90 wypadków, które spowodował w ciągu sześciu miesięcy. Następnie w drodze oszustwa wymuszał odszkodowanie z ubezpieczenia, które miało być przeznaczone poniesione straty wynikające z uszkodzenia pojazdu.

Młody kierowca został zatrzymany przez stołeczną policję. Mężczyzna za swoje czyny ma odpowiedzieć przed sądem.

Dwie karetki i bus zniszczone

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy również o wypadku w Korytowie, w którym brały udział dwie karetki pogotowia i bus. Do zdarzenia doszło po południu, na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej z Żyrardowa i Korytowa. Na szczęście w wypadku nikt nie został poszkodowany.

źródło: wawainfo.pl, Facebook, panekcs.pl
zdjęcie główne: facebook.com/PANEKCS

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News