Policja apeluje i szuka świadków tragicznego wypadku, w którym zginął 12-latek

Autor Kamil Matuszak - 3 Lutego 2021
Wypadek w Parku SzczęśliwickimŹródło: AGENCJA SE/East News

Po wypadku na górce w Parku Szczęśliwickim, w którym zginął 12-letni chłopiec policja apeluje do świadków tego zdarzenia o informacje oraz przesyłanie zdjęć i nagrań wideo. Do zdarzenia doszło 16 stycznia 2021 roku.

Wypadek na Górce Szczęśliwickiej

W sobotę, 16 stycznia, w Parku Szczęśliwickim doszło do tragicznego wypadku. 12-letni chłopiec zjeżdżał z górki i uderzył w ławkę. Podjęto szybką akcję medyczną i przewieziono go do szpitala. Niestety nie udało się go uratować i dziecko zmarło.

Bardzo dokładnie całe zdarzenie i kolejne etapy akcji relacjonował Rafał Rutkowski z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji: - W sobotę po godzinie 16 otrzymaliśmy informację od Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ulicy Żwirki i Wigury. Szpital przekazał, że Zespół Ratownictwa Medycznego pogotowia przywiózł na Szpitalny Odział Ratunkowy nieletniego w wieku 12 lat. Chłopiec trafił tam z urazem głowy. Niestety, zmarł w szpitalu.

Na miejscu zostały przeprowadzone czynności z udziałem prokuratora, które miały ustalić, co się właściwie stało i czy była szansa na uniknięcie tej tragedii.

W momencie zdarzenia chłopiec był pod opieką matki. Akcja reanimacyjna trwała godzinę i była prowadzona zarówno w karetce, jak i w szpitalu.

Kuria zabrała głos w sprawie księdza z Mławy. Jest odpowiedź na jego słowa o dopuszczeniu dzieci do komuniiKuria zabrała głos w sprawie księdza z Mławy. Jest odpowiedź na jego słowa o dopuszczeniu dzieci do komuniiCzytaj dalej

Miasto "zabezpieczyło" teren

Tej zimy wypadki na górce w Parku Szczęśliwickim były częste. Wszystko dlatego, że rodzice i dzieci bardzo tłumnie zjawiają się, by zjeżdżać na sankach, a także dlatego, że u dołu górki znajdowało się wiele ławek oraz latarni. Urząd miasta zdemontował ławki i kosze na śmieci, i jednocześnie zainstalował siatkę na całej szerokości górki, by zniechęcić "saneczkarzy" do prób zjazdów.

górka szczęśliwicka 1

górka szczęśliwicka 2

Ponad dwa tygodnie od zdarzenia, policja wystosowała apel do wszystkich, którzy znajdowali się w czasie wypadku w pobliżu Górki Szczęśliwickiej, naprzeciwko kościoła pw. Grzegorza Wielkiego. Komenda na Ochocie prosi świadków o informacje o przebiegu tragedii.

Policja prosi o pomoc świadków

Wszyscy, który mają jakieś informacje lub też posiadają zdjęcia oraz nagrania wideo z tamtego czasu (sobota, 16 stycznia, godz. 12:00-17:00) proszeni są o kontakt i przekazanie materiałów, które pomogą w ustaleniu przebiegu i przyczyn wypadku.

Policja wystosowała apel o takiej treści:

- Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 723 93 50 lub 47 723 93 51.

Prosimy również o nadsyłanie drogą elektroniczną nagrań video przez osoby, które były 16 stycznia br. były na terenie Parku Szczęśliwickiego od strony ul. Włodarzewskiej / Przy Parku na górce naprzeciwko kościoła pw. św. Grzegorza Wielkiego i mogły przypadkowo uwiecznić zdarzenie.

Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl, Komenda Policji Ochota
zdjęcie główne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News