wawainfo.pl > Wiadomości > Wyjątkowa akcja "Wiersze w mieście" trwa do 15 maja. Przyłącz się i Ty
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Wyjątkowa akcja "Wiersze w mieście" trwa do 15 maja. Przyłącz się i Ty

materiały prasowe

Wiersze w mieście

Organizatorzy przez cały czas zachęcają do dołączenia do społeczności wrażliwych i budowania wspólnoty za pomocą poezji. W ramach akcji powstały inicjatywy takie jak: Book TAG "Wiersze w mieście", wspólne pisanie wiersza, czy wyzwanie na miejsce do czytania poezji.

Współorganizatorem akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa. - W tym pandemicznym czasie ważne jest wszystko to, co nas łączy. Dzięki kulturze tworzy się wspólnota, oparta na solidarności i wzajemnej dbałości. W poezji każdy znajdzie coś dla siebie: ukojenie, emocje i ten rodzaj wrażliwości, który pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy - mówi Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

20 krajów

Tak jak w roku ubiegłym, wszystkie wydarzenia w ramach akcji odbywać się będą w internecie. W tym roku w sieci wybrzmi poezja aż z 20 krajów. Do akcji przyłączyły się Austria, Czechy, Estonia, Flandria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina oraz Włochy.

Utwory autorek i autorów pochodzących z tych państw będzie można przeczytać, posłuchać oraz obejrzeć na stronie internetowej oraz Facebooku projektu, a także na licznych profilach blogerów, vlogerów, instagramerów, youtuberów, pisarzy i popularnych fanpage’ach związanych z książkami i literaturą. Dostępna będzie także specjalna playlista z wszystkimi wierszami tegorocznej edycji na Spotify.

- Zapraszamy do corocznego spotkania z poezją. Tym razem różne poetyckie głosy apelują o zrozumienie znaczenia roli społeczności w tych niepewnych obecnie czasach. Idea wspólnoty to przesłanie tegorocznej edycji "Wiersze w mieście" jest ściśle związana z takimi pojęciami jak integracja społeczna, tolerancja, sprawiedliwość, niedyskryminowanie - wartościami, które podzielamy jako państwa członkowskie UE. Zatrzymajmy się na chwilę, by przeczytać i wysłuchać głosu poetek i poetów – ich słowa mogą mieć uzdrawiającą moc. - zachęca José Luis Perales García, kierownik Działu Kultury w Instytucie Cervantesa w Warszawie i prezydent EUNIC Warszawa.

Więcej na temat akcji znajdziecie w mediach społecznościowych i na stronie www.wierszewmiescie.eu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: organizator akcji

Tagi:
Powiązane