wawainfo.pl > Wiadomości > Wyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcem
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Wyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcem

twitter

Protest w Warszawie

Przypomnijmy - w sobotę w Warszawie odbył się marsz antycovidowców. Na miejscu były kordony policji, a funkcjonariusze bardzo szybko wnieśli o rozwiązanie zgromadzenia z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Stołeczna policja relacjonowała, że większość ze zgromadzonych nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu.

"Przedstawiciel organu gminy przychylił się do naszego wniosku. W związku z powyższym przedmiotowe zgromadzenie zostało rozwiązane. Stosowne komunikaty kierowane są do uczestników rozwiązanego już zgromadzenia" - informowali na Twitterze funkcjonariusze.

Podczas protestu koronasceptyków funkcjonariusze wylegitymowali ponad tysiąc osób. Ponadto zatrzymano sześć osób, nałożono kilkadziesiąt mandatów, a do sanepidu wysłano ponad 500 notatek.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, na miejscu doszło do przepychanek. Jedna z policjantek została kopnięta, a kolejny policjant został uderzony kamieniem w głowę. Funkcjonariusze w efekcie użyli granatów hukowych. A w niektórych przypadkach środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu.

Policjant przybija piątkę z protestującym

Okazało się, że protest miał też inne oblicze. Na Twitterze pojawiło się nagranie na którym widać, jak jeden z policjantów podchodzi do uczestnika zgromadzenia, przybija z nim piątkę i robi zdjęcie.

Mężczyzną okazał się piosenkarz - Ivan Komarenko. Na Facebooku napisał, że "podziwia pana policjanta za rozsądek i dobre serce". "Jestem świadom, że wielu funkcjonariuszy nie zgadza się z dziwnymi sposobami walki z covidem i przeżywa okropne katusze, chowając się za maskami i służąc korona-terrorystom" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz do tej sprawy rzecznika Komendy Stołecznej Policji, który szumnie zapowiadał, że policjanci nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają obostrzenia.

-  Została już mu [policjantowi - red.] zwrócona uwaga ze strony przełożonych. Podkreślam, że w sobotę podczas marszu nie było taryfy ulgowej wobec nikogo - podsumował w rozmowie z wp.pl, Sylwester Marczak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, wp.pl, twitterzdjęcie główne : twitter