wawainfo.pl

twitter

Wyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcem

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Do sieci trafiło nagranie na którym widać sceny z sobotniego marszu antycovidowców. Na filmie ujawniono jak jeden z policjantów podszedł do mężczyzny bez maseczki, przybił z nim piątkę i zrobił pamiątkowe zdjęcie.

Protest w Warszawie

Przypomnijmy - w sobotę w Warszawie odbył się marsz antycovidowców. Na miejscu były kordony policji, a funkcjonariusze bardzo szybko wnieśli o rozwiązanie zgromadzenia z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Stołeczna policja relacjonowała, że większość ze zgromadzonych nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu.

"Przedstawiciel organu gminy przychylił się do naszego wniosku. W związku z powyższym przedmiotowe zgromadzenie zostało rozwiązane. Stosowne komunikaty kierowane są do uczestników rozwiązanego już zgromadzenia" - informowali na Twitterze funkcjonariusze.

Podczas protestu koronasceptyków funkcjonariusze wylegitymowali ponad tysiąc osób. Ponadto zatrzymano sześć osób, nałożono kilkadziesiąt mandatów, a do sanepidu wysłano ponad 500 notatek.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, na miejscu doszło do przepychanek. Jedna z policjantek została kopnięta, a kolejny policjant został uderzony kamieniem w głowę. Funkcjonariusze w efekcie użyli granatów hukowych. A w niektórych przypadkach środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu.

Policjant przybija piątkę z protestującym

Okazało się, że protest miał też inne oblicze. Na Twitterze pojawiło się nagranie na którym widać, jak jeden z policjantów podchodzi do uczestnika zgromadzenia, przybija z nim piątkę i robi zdjęcie.

Mężczyzną okazał się piosenkarz - Ivan Komarenko. Na Facebooku napisał, że "podziwia pana policjanta za rozsądek i dobre serce". "Jestem świadom, że wielu funkcjonariuszy nie zgadza się z dziwnymi sposobami walki z covidem i przeżywa okropne katusze, chowając się za maskami i służąc korona-terrorystom" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz do tej sprawy rzecznika Komendy Stołecznej Policji, który szumnie zapowiadał, że policjanci nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają obostrzenia.

-  Została już mu [policjantowi - red.] zwrócona uwaga ze strony przełożonych. Podkreślam, że w sobotę podczas marszu nie było taryfy ulgowej wobec nikogo - podsumował w rozmowie z wp.pl, Sylwester Marczak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Gigantyczne utrudnienia na trasie S8. Pożar ciężarówki i zderzenie trzech aut

  • Akcja straży pożarnej na Targówku. Dostali wezwanie do ulatniającego się gazu

  • Wstrząsające wydarzenia na Mazowszu. 47-latka nie żyje, policja zatrzymała mężczyznę

źródło: wawainfo.pl, wp.pl, twitterzdjęcie główne : twitter

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >