wawainfo.pl

twitter

Wyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcem

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Do sieci trafiło nagranie na którym widać sceny z sobotniego marszu antycovidowców. Na filmie ujawniono jak jeden z policjantów podszedł do mężczyzny bez maseczki, przybił z nim piątkę i zrobił pamiątkowe zdjęcie.

Protest w Warszawie

Przypomnijmy - w sobotę w Warszawie odbył się marsz antycovidowców. Na miejscu były kordony policji, a funkcjonariusze bardzo szybko wnieśli o rozwiązanie zgromadzenia z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Stołeczna policja relacjonowała, że większość ze zgromadzonych nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu.

"Przedstawiciel organu gminy przychylił się do naszego wniosku. W związku z powyższym przedmiotowe zgromadzenie zostało rozwiązane. Stosowne komunikaty kierowane są do uczestników rozwiązanego już zgromadzenia" - informowali na Twitterze funkcjonariusze.

Podczas protestu koronasceptyków funkcjonariusze wylegitymowali ponad tysiąc osób. Ponadto zatrzymano sześć osób, nałożono kilkadziesiąt mandatów, a do sanepidu wysłano ponad 500 notatek.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, na miejscu doszło do przepychanek. Jedna z policjantek została kopnięta, a kolejny policjant został uderzony kamieniem w głowę. Funkcjonariusze w efekcie użyli granatów hukowych. A w niektórych przypadkach środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu.

Policjant przybija piątkę z protestującym

Okazało się, że protest miał też inne oblicze. Na Twitterze pojawiło się nagranie na którym widać, jak jeden z policjantów podchodzi do uczestnika zgromadzenia, przybija z nim piątkę i robi zdjęcie.

Mężczyzną okazał się piosenkarz - Ivan Komarenko. Na Facebooku napisał, że "podziwia pana policjanta za rozsądek i dobre serce". "Jestem świadom, że wielu funkcjonariuszy nie zgadza się z dziwnymi sposobami walki z covidem i przeżywa okropne katusze, chowając się za maskami i służąc korona-terrorystom" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz do tej sprawy rzecznika Komendy Stołecznej Policji, który szumnie zapowiadał, że policjanci nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają obostrzenia.

-  Została już mu [policjantowi - red.] zwrócona uwaga ze strony przełożonych. Podkreślam, że w sobotę podczas marszu nie było taryfy ulgowej wobec nikogo - podsumował w rozmowie z wp.pl, Sylwester Marczak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, wp.pl, twitterzdjęcie główne : twitter

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >