Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Mieszkańcy Ursynowa byli jednomyślni

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: Urząd m.st. Warszawy

Za nami druga tura wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę 12 lipca. Według wyników ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą przez kolejne pięć lat Andrzej Duda będzie pełnił funkcję prezydenta Polski. W drugiej turze wyborów pokonał on swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego. Sprawdziliśmy, jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego z Ursynowa.

Na kogo oddali głosy sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego?

Sprawdziliśmy, na kogo zagłosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego. W obwodzie wyborczym prezydenta Warszawy obywateli uprawnionych do głosowania było 1653. Oddano 1543 ważnych głosów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że Rafał Trzaskowski uzyskał głosy 1201 osób (77,84 procent). Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowało 342 osoby (22,16 procent). Na Wawa Info pisaliśmy też, jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Duże ognisko koronawirusa na Mazowszu. Prawie 300 osób trafiło na kwarantannę
2. Pochanke odchodzi z TVN. Jej miejsce zajmie popularny dziennikarz pracujący wcześniej w TVP

Jak w drugiej turze wyborów prezydenckich głosował Ursynów?

Według częściowych wyników podanych przez PKW na Ursynowie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Zdobył ponad 65 899 głosów (73,41 procent). Z kolei Andrzej Duda uzyskał poparcie 23 867 mieszkańców Ursynowa (26,59 procent). Frekwencja na Ursynowie wyniosła 82,29 procent.

W Warszawie zwyciężył Rafał Trzaskowski

Według częściowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 najwięcej głosów w stolicy - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Zwycięzca wyborów, wybrany na druga kadencję Andrzej Duda w Warszawie zdobył 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja wyborcza w stolicy wyniosła 77,40 procent.

Ktoś wrzucił nietypową kartę do głosowania w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że komisja uznała ją za ważnąKtoś wrzucił nietypową kartę do głosowania w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że komisja uznała ją za ważnąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobre wieści, pierwsze pieniądze mogą zostać wypłacone już za dwa tygodnie. Jadwiga Emilewicz zabrała głos
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?
  4. Woda dosłownie wlewała się do bloku. Ulica nagle zamieniła się w rzekę [wideo]
  5. Pierwsza taka sytuacja w historii. IPSOS potwierdził. Nie da się wskazać kto wygrał. Polacy czekają do jutra
  6. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii
Paraliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoiParaliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News