Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Mieszkańcy Ursynowa byli jednomyślni

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: Urząd m.st. Warszawy

Za nami druga tura wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę 12 lipca. Według wyników ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą przez kolejne pięć lat Andrzej Duda będzie pełnił funkcję prezydenta Polski. W drugiej turze wyborów pokonał on swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego. Sprawdziliśmy, jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego z Ursynowa.

Na kogo oddali głosy sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego?

Sprawdziliśmy, na kogo zagłosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego. W obwodzie wyborczym prezydenta Warszawy obywateli uprawnionych do głosowania było 1653. Oddano 1543 ważnych głosów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że Rafał Trzaskowski uzyskał głosy 1201 osób (77,84 procent). Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowało 342 osoby (22,16 procent). Na Wawa Info pisaliśmy też, jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Jak w drugiej turze wyborów prezydenckich głosował Ursynów?

Według częściowych wyników podanych przez PKW na Ursynowie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Zdobył ponad 65 899 głosów (73,41 procent). Z kolei Andrzej Duda uzyskał poparcie 23 867 mieszkańców Ursynowa (26,59 procent). Frekwencja na Ursynowie wyniosła 82,29 procent.

W Warszawie zwyciężył Rafał Trzaskowski

Według częściowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 najwięcej głosów w stolicy - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Zwycięzca wyborów, wybrany na druga kadencję Andrzej Duda w Warszawie zdobył 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja wyborcza w stolicy wyniosła 77,40 procent.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News