wawainfo.pl
Rafał Trzaskowski

Urząd m.st. Warszawy

Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Mieszkańcy Ursynowa byli jednomyślni

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Za nami druga tura wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę 12 lipca. Według wyników ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą przez kolejne pięć lat Andrzej Duda będzie pełnił funkcję prezydenta Polski. W drugiej turze

Na kogo oddali głosy sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego?

Sprawdziliśmy, na kogo zagłosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego. W obwodzie wyborczym prezydenta Warszawy obywateli uprawnionych do głosowania było 1653. Oddano 1543 ważnych głosów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że Rafał Trzaskowski uzyskał głosy 1201 osób (77,84 procent). Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowało 342 osoby (22,16 procent). Na Wawa Info pisaliśmy też, jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Jak w drugiej turze wyborów prezydenckich głosował Ursynów?

Według częściowych wyników podanych przez PKW na Ursynowie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Zdobył ponad 65 899 głosów (73,41 procent). Z kolei Andrzej Duda uzyskał poparcie 23 867 mieszkańców Ursynowa (26,59 procent). Frekwencja na Ursynowie wyniosła 82,29 procent.

W Warszawie zwyciężył Rafał Trzaskowski

Według częściowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 najwięcej głosów w stolicy - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Zwycięzca wyborów, wybrany na druga kadencję Andrzej Duda w Warszawie zdobył 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja wyborcza w stolicy wyniosła 77,40 procent.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >