Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Duża różnica głosów

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
Jarosław KaczyńskiŹródło: Wikipedia, By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC BY 2.0

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Z nieoficjalnych wyników, które ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza, wynika, że Andrzej Duda ponownie został wybrany prezydentem Polski. Otrzymał on 51,21 procent poparcia wśród wyborców. Sprawdziliśmy, jak w drugiej turze wyborów głosowali mieszkańcy Żoliborza, a dokładniej sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura

W obwodzie wyborczym prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego liczba osób uprawnionych do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich wynosiła 1630 osób. Oddano 1323 ważnych głosów. Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 408 osób. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego - 915. Jak rozłożyły się głosy na Żoliborzu?

Jak głosowali mieszkańcy Żoliborza?

Z danych podanych przez PKW wynika, że mieszkańcy Żoliborza w większości zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego. Zdobył on 71,68 procent głosów. Oznacza to, że zagłosowało na niego 23 050 osób. Z kolei Andrzeja Dudę na warszawskim Żoliborzu poparło 28,32 procent wyborców. Otrzymał on 9 107 głosów mieszkańców. Frekwencja na Żoliborzu wyniosła 80,17 procent.

Jak głosowali Warszawiacy w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Według częściowych wyników głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Z kolei wybrany na drugą kadencję Andrzej Duda w stolicy otrzymał 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja w Warszawie wyniosła 77,40 procent.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News