Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Duża różnica głosów

Autor Alicja Guz - 13 Lipca 2020
Jarosław KaczyńskiŹródło: Wikipedia, By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC BY 2.0

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Z nieoficjalnych wyników, które ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza, wynika, że Andrzej Duda ponownie został wybrany prezydentem Polski. Otrzymał on 51,21 procent poparcia wśród wyborców. Sprawdziliśmy, jak w drugiej turze wyborów głosowali mieszkańcy Żoliborza, a dokładniej sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura

W obwodzie wyborczym prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego liczba osób uprawnionych do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich wynosiła 1630 osób. Oddano 1323 ważnych głosów. Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 408 osób. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego - 915. Jak rozłożyły się głosy na Żoliborzu?

Dzisiaj grzeje:
1. Duże ognisko koronawirusa na Mazowszu. Prawie 300 osób trafiło na kwarantannę
2. Były szef PKW nie ma wątpliwości. Czeka nas ogromne zamieszanie po wyborach, protesty nieuniknione

Jak głosowali mieszkańcy Żoliborza?

Z danych podanych przez PKW wynika, że mieszkańcy Żoliborza w większości zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego. Zdobył on 71,68 procent głosów. Oznacza to, że zagłosowało na niego 23 050 osób. Z kolei Andrzeja Dudę na warszawskim Żoliborzu poparło 28,32 procent wyborców. Otrzymał on 9 107 głosów mieszkańców. Frekwencja na Żoliborzu wyniosła 80,17 procent.

Jak głosowali Warszawiacy w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Według częściowych wyników głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Z kolei wybrany na drugą kadencję Andrzej Duda w stolicy otrzymał 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja w Warszawie wyniosła 77,40 procent.

PKW właśnie podała nieoficjalnie wyniki wyborów. Podliczono niemal wszystkie komisjePKW właśnie podała nieoficjalnie wyniki wyborów. Podliczono niemal wszystkie komisjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?
  4. Koniec ciszy wyborczej. Na jaw wychodzą kolejne porażające incydenty
  5. Woda dosłownie wlewała się do bloku. Ulica nagle zamieniła się w rzekę [wideo]
  6. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii
Rekordowa frekwencja w gminie na Mazowszu. Liczby zdumiewiają. Szef PKW aż musiał osobiście sprawdzićRekordowa frekwencja w gminie na Mazowszu. Liczby zdumiewiają. Szef PKW aż musiał osobiście sprawdzićCzytaj dalej

Następny artykuł