wawainfo.pl
Jarosław Kaczyński

Wikipedia, By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC BY 2.0

Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Duża różnica głosów

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Z nieoficjalnych wyników, które ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza, wynika, że Andrzej Duda ponownie został wybrany prezydentem Polski. Otrzymał on 51,21 procent poparcia wśr&o

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura

W obwodzie wyborczym prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego liczba osób uprawnionych do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich wynosiła 1630 osób. Oddano 1323 ważnych głosów. Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 408 osób. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego - 915. Jak rozłożyły się głosy na Żoliborzu?

Jak głosowali mieszkańcy Żoliborza?

Z danych podanych przez PKW wynika, że mieszkańcy Żoliborza w większości zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego. Zdobył on 71,68 procent głosów. Oznacza to, że zagłosowało na niego 23 050 osób. Z kolei Andrzeja Dudę na warszawskim Żoliborzu poparło 28,32 procent wyborców. Otrzymał on 9 107 głosów mieszkańców. Frekwencja na Żoliborzu wyniosła 80,17 procent.

Jak głosowali Warszawiacy w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Według częściowych wyników głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów - 695 559 - otrzymał Rafał Trzaskowski (67,65 procent). Z kolei wybrany na drugą kadencję Andrzej Duda w stolicy otrzymał 332 554 głosów (32,35 procent). Frekwencja w Warszawie wyniosła 77,40 procent.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

wybory prezydenckie 2020Żoliborz

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >