Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Są wyniki podane przez PKW

Autor - 29 Czerwca 2020
Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Trzaskowskiego?Źródło: Rafał Trzaskowski, facebook

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca. Według wyników ogłoszonych przez PKW konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów, w której obecny prezydent Andrzej Duda zmierzy się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Największe poparcie w kraju uzyskał Andrzej Duda, drugi był Trzaskowski, sytuacja wygląda odwrotnie w stolicy. W Warszawie to Rafał Trzaskowski miał większe poparcie niż Duda. PKW podała szczegółowe wyniki. Sprawdziliśmy jak głosowali mieszkańcy sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego z Ursynowa.

Na kogo oddali głosy sąsiedzi Trzaskowskiego?

Sprawdziliśmy na kogo zagłosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego. W obwodzie wyborczym prezydenta Warszawy obywateli uprawnionych do głosowania było 1723. Do urn poszło 1532 osób, w korespondencyjny głosowaniu wzięło udział 25 osób. Można było się spodziewać, że najwyższy wynik w okręgu uzyska kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który otrzymał aż 885 głosów. Za nim znalazł się obecnie urzędujący prezydent - Andrzej Duda z 269 głosami, niewiele mnie otrzymał Szymon Hołownia - 220 głosów. Krzysztof Bosak z Konfederacji, Robert Biedroń z Lewicy i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL otrzymali kolejno: 76, 50 i 34 głosy. Na Wawa Info pisaliśmy też jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Kliknij, by zobaczyć wyniki wyborów na Żoliborzu.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: ogromna akcja antyterrorystów w Warszawie. Pościg, wielki huk. Co się dzieje?
2. Konferencja Szymona Hołowni. Tworzy nową formację i mówi o swojej decyzji na drugą turę wyborów

Jak głosował Ursynów?

Według częściowych wyników (dane pochodzą z 59 na 64 okręgów wyborczych) na Ursynowie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Uzyskał ponad 44 tysiące głosów i otrzymał dużo większe poparcie niż Andrzej Duda, który zdobył 18 tysięcy głosów. 11 tysięcy głosujących z Ursynowa oddało swój głos na niezależnego kandydata Szymona Hołownię. Prawie 4,3 tysiąca głosów otrzymał Krzysztof Bosak, Robert Biedroń uzyskał 2 835 głosów poparcia.

W Warszawie zwyciężył Trzaskowski

Według częściowych wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020 (dane pochodzą z 761 na 771 warszawskich obwodów) najwięcej głosów, - ponad 479 tysięcy - otrzymał Rafał Trzaskowski (47,5 procent). Drugi był obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda z 271,5 tysiącami głosów poparcia jego kandydatury (26,97 procent). Szymon Hołownia otrzymał 136 170 głosów swoich zwolenników, a kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak 56 271. Robert Biedroń zebrał prawie 35,5 tysiąca głosów. Szóstym kandydatem pod względem największej liczby oddanych na niego głosów w Warszawie okazał się Władysław Kosiniak-Kamysz, za nim znaleźli się kolejno Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek Marek Jakubiak, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski.

Mazowsze głosowało inaczej niż Warszawa. Kto wygrał w województwie?Mazowsze głosowało inaczej niż Warszawa. Kto wygrał w województwie?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Wybory prezydenckie 2020. Na kogo głosować? Lista kandydatów
  4. Strażacy przecięli już autobus. Jedna część usunięta z drogi. Akcja nadal trwa
  5. Nastolatek zdewastował radiowóz. Czuje się bezkarny, "bo ma bogatego ojca"
  6. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami. Niestety, nie żyje wielki gwiazdor
Jak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieJak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News