wawainfo.pl
Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Trzaskowskiego?

Rafał Trzaskowski, facebook

Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Są wyniki podane przez PKW

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca. Według wyników ogłoszonych przez PKW konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów, w której obecny prezydent Andrzej Duda zmierzy się z p

Na kogo oddali głosy sąsiedzi Trzaskowskiego? 

Sprawdziliśmy na kogo zagłosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego. W obwodzie wyborczym prezydenta Warszawy obywateli uprawnionych do głosowania było 1723. Do urn poszło 1532 osób, w korespondencyjny głosowaniu wzięło udział  25 osób. Można było się spodziewać, że najwyższy wynik w okręgu uzyska kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który otrzymał aż 885 głosów. Za nim znalazł się obecnie urzędujący prezydent - Andrzej Duda z 269 głosami, niewiele mnie otrzymał Szymon Hołownia - 220 głosów.  Krzysztof Bosak z Konfederacji,  Robert Biedroń z Lewicy i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL otrzymali kolejno: 76, 50 i 34 głosy.  Na Wawa Info pisaliśmy też jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Kliknij, by zobaczyć wyniki wyborów na Żoliborzu.

Jak głosował Ursynów? 

Według częściowych wyników (dane pochodzą z 59 na 64 okręgów wyborczych) na Ursynowie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Uzyskał ponad 44 tysiące głosów i otrzymał dużo większe poparcie niż Andrzej Duda, który zdobył 18 tysięcy głosów. 11 tysięcy głosujących z Ursynowa oddało swój głos na niezależnego kandydata Szymona Hołownię. Prawie 4,3 tysiąca głosów otrzymał Krzysztof Bosak, Robert Biedroń uzyskał 2 835 głosów poparcia.  

W Warszawie zwyciężył Trzaskowski

Według częściowych wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020 (dane pochodzą z 761 na 771 warszawskich obwodów) najwięcej głosów, - ponad 479 tysięcy - otrzymał Rafał Trzaskowski (47,5 procent). Drugi był obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda z 271,5 tysiącami głosów poparcia jego kandydatury (26,97 procent). Szymon Hołownia otrzymał 136 170 głosów swoich zwolenników, a kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak 56 271. Robert Biedroń zebrał prawie 35,5 tysiąca głosów. Szóstym kandydatem pod względem największej liczby oddanych na niego głosów w Warszawie okazał się Władysław Kosiniak-Kamysz, za nim znaleźli się kolejno Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek Marek Jakubiak, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >