wawainfo.pl
Jak głosowali sąsiedzi Kaczyńskiego

By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC

Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ogromne zaskoczenie

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

28 czerwca odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Z wyników, które ogłosiła PKW wynika, że konieczna będzie druga tura w której zmierzy się obecny prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Już wiemy, że w

Wybory prezydenckie 2020

W obwodzie wyborczym prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 1598 osób. 1264 z nich przystąpiło do wyborów, z czego 29 obywateli głosowało korespondencyjnie. W tym okręgu najwięcej głosów zebrał kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, pokonując swoich przeciwników dużą liczbą głosów. Trzaskowski zdobył 682 głosów. Drugi był Andrzej Duda z 310 głosami, trzeci Szymon Hołownia (134 głosy). Tuż za Hołownią znalazł się Robert Biedroń i Krzysztof Bosak, którzy kolejno uzyskali 57 i 42 głosów. Tak głosowali mieszkańcy należący do warszawskiego obwód numer 333. Jak rozłożyły się głosy na Żoliborzu? 

Jak głosowali mieszkańcy Żoliborza? 

Mieszkańcy warszawskiego Żoliborza w większości zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego, który w tej dzielnicy otrzymał 16,5 tysiąca głosów, czyli ponad 51 procent wszystkich oddanych głosów. Prawie 24 procent (7592) głosów otrzymał obecny prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda. Trzeci był niezależny kandydat Szymon Hołownia z 4196 głosami. Za nim uplasowali się: Krzysztof Bosak (1 567) i Robert Biedroń (1 317). 

Jak głosowali Warszawiacy? 

Według częściowych wyników pierwszego głosowania (dane pochodzące z 761 na 771 warszawskich obwodów), najwięcej głosów, - ponad 479 tysięcy - otrzymał Rafał Trzaskowski (47,5 procent). Obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda w stolicy miał drugi wynik z prawie 271,5 tysiącami głosów (26,97 procent). Szymon Hołownia otrzymał 136 170 głosów poparcia, a kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak 56 271. Robert Biedroń zebrał prawie 35,5 tysiąca głosów. Szóstym kandydatem pod względem największej liczby oddanych na niego głosów w Warszawie okazał się Władysław Kosiniak-Kamysz, za nim znaleźli się kolejno Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek Marek Jakubiak, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >