Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ogromne zaskoczenie

Autor Karolina Kraushar - 29 Czerwca 2020
Jak głosowali sąsiedzi KaczyńskiegoŹródło: By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności", CC

28 czerwca odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Z wyników, które ogłosiła PKW wynika, że konieczna będzie druga tura w której zmierzy się obecny prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Już wiemy, że w całej Polsce największe poparcie uzyskał Andrzej Duda, a Trzaskowski był na 2 miejscu. W Warszawie było odwrotnie - to Rafał Trzaskowski miał większe poparcie niż Andrzej Duda. PKW podała szczegółowe wyniki. Sprawdziliśmy jak głosowali mieszkańcy Żoliborza - a dokładniej sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie 2020

W obwodzie wyborczym prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 1598 osób. 1264 z nich przystąpiło do wyborów, z czego 29 obywateli głosowało korespondencyjnie. W tym okręgu najwięcej głosów zebrał kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, pokonując swoich przeciwników dużą liczbą głosów. Trzaskowski zdobył 682 głosów. Drugi był Andrzej Duda z 310 głosami, trzeci Szymon Hołownia (134 głosy). Tuż za Hołownią znalazł się Robert Biedroń i Krzysztof Bosak, którzy kolejno uzyskali 57 i 42 głosów. Tak głosowali mieszkańcy należący do warszawskiego obwód numer 333. Jak rozłożyły się głosy na Żoliborzu?

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: ogromna akcja antyterrorystów w Warszawie. Pościg, wielki huk. Co się dzieje?
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jak głosowali mieszkańcy Żoliborza?

Mieszkańcy warszawskiego Żoliborza w większości zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego, który w tej dzielnicy otrzymał 16,5 tysiąca głosów, czyli ponad 51 procent wszystkich oddanych głosów. Prawie 24 procent (7592) głosów otrzymał obecny prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda. Trzeci był niezależny kandydat Szymon Hołownia z 4196 głosami. Za nim uplasowali się: Krzysztof Bosak (1 567) i Robert Biedroń (1 317).

Jak głosowali Warszawiacy?

Według częściowych wyników pierwszego głosowania (dane pochodzące z 761 na 771 warszawskich obwodów), najwięcej głosów, - ponad 479 tysięcy - otrzymał Rafał Trzaskowski (47,5 procent). Obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda w stolicy miał drugi wynik z prawie 271,5 tysiącami głosów (26,97 procent). Szymon Hołownia otrzymał 136 170 głosów poparcia, a kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak 56 271. Robert Biedroń zebrał prawie 35,5 tysiąca głosów. Szóstym kandydatem pod względem największej liczby oddanych na niego głosów w Warszawie okazał się Władysław Kosiniak-Kamysz, za nim znaleźli się kolejno Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek Marek Jakubiak, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski.

Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranieDziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Jak wyglądały wybory prezydenckie w Warszawie? (galeria z waszych zdjęć)
  4. Samolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w Warszawie
  5. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
  6. Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni
Jak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieJak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News