Zardzewiała karoseria, wyciekające płyny. Wraki szpecą warszawskie ulice. W końcu je sprzątnięto

Autor Julian Bakuła - 21 Maja 2020
WrakiŹródło: straż miejska

Straż miejska nawet w czasie pandemii nie ustaje w oczyszczaniu miasta ze szpetnych i stwarzających zagrożenie wraków samochodowych porzuconych na ulicy. Tym samym dba też o dzieci i środowisko. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

"Ozdoby" stolicy

Jak donosi straż miejska, na ulicach i w parkach Warszawy roi się od porzuconych samochodów. Są one problemem z wielu względów. Nie tylko szpecą okolicę, ale także ze względu na poziom zdewastowania stwarzają zagrożenie dla przechodniów, szczególnie dla bawiących się na zewnątrz dzieci (np. ze względu na ostre, wystające elementy). Ponadto przyczyniają się do zanieczyszczenie środowiska (wyciekające płyny). Wraki są więc sukcesywnie usuwane z warszawskich ulic: "Mimo epidemii strażnicy zajmujący się usuwaniem takich aut nie zwalniają i kontynuują czynności by tego typu "ozdób" było w stolicy jak najmniej" - dowiadujemy się z komunikatu warszawskiej straży miejskiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Wypadek z udziałem dzieci pod Warszawą. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Gdzie jest najwięcej wraków?

Tylko w 4 pierwszych miesiącach tego roku z warszawskich ulic i parków uprzątnięto 1163 wraki porzuconych aut. Najwięcej z nich zalegało na terenie Mokotowa (152), Pragi Południe (126) i Targówka (111). Najczystszymi pod tym względem dzielnicami są za to Wesoła (11), Rembertów (12) i Wilanów (31). Rok temu, w tym samym okresie, wraków było mniej. Czołówka i "ogon" rankingu prezentowały się jednak niemal tak samo. W pierwszych miesiącach 2019 roku strażnicy miejscy usunęli 833 pojazdy. Po 428 wraków zgłosili się sami właściciele, a 26 przywrócili do stanu używalności.

Ostatnia podróż

Usuwane samochody są z początku transportowane na specjalny parking, gdzie jeszcze jakiś czas oczekują na zgłoszenie się właścicieli. Po 6 miesiącach od usunięcia z ulicy wrak staje się własnością gminy i poddawany jest recyklingowi. Działania Straży Miejskiej są elementem szerszego programu przeciwdziałania degradacji przestrzeni miejskiej.

Biedronka zaskoczyła wszystkich. Sprzęt warty setki złotych można mieć za darmoBiedronka zaskoczyła wszystkich. Sprzęt warty setki złotych można mieć za darmoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  2. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi
  3. Klienci Biedronki muszą liczyć się ze zmianami. Niektórzy bardzo się ucieszą
  4. Niepokojące informacje o Nextbike. Firma bliska upadłości. Co będzie z rowerami miejskimi?
  5. Wypadek z udziałem dzieci pod Warszawą. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
  6. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latKuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latCzytaj dalej

Następny artykuł