Zardzewiała karoseria, wyciekające płyny. Wraki szpecą warszawskie ulice. W końcu je sprzątnięto

Autor Julian Bakuła - 21 Maja 2020
WrakiŹródło: straż miejska

Straż miejska nawet w czasie pandemii nie ustaje w oczyszczaniu miasta ze szpetnych i stwarzających zagrożenie wraków samochodowych porzuconych na ulicy. Tym samym dba też o dzieci i środowisko. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

"Ozdoby" stolicy

Jak donosi straż miejska, na ulicach i w parkach Warszawy roi się od porzuconych samochodów. Są one problemem z wielu względów. Nie tylko szpecą okolicę, ale także ze względu na poziom zdewastowania stwarzają zagrożenie dla przechodniów, szczególnie dla bawiących się na zewnątrz dzieci (np. ze względu na ostre, wystające elementy). Ponadto przyczyniają się do zanieczyszczenie środowiska (wyciekające płyny). Wraki są więc sukcesywnie usuwane z warszawskich ulic: "Mimo epidemii strażnicy zajmujący się usuwaniem takich aut nie zwalniają i kontynuują czynności by tego typu "ozdób" było w stolicy jak najmniej" - dowiadujemy się z komunikatu warszawskiej straży miejskiej.

Gdzie jest najwięcej wraków?

Tylko w 4 pierwszych miesiącach tego roku z warszawskich ulic i parków uprzątnięto 1163 wraki porzuconych aut. Najwięcej z nich zalegało na terenie Mokotowa (152), Pragi Południe (126) i Targówka (111). Najczystszymi pod tym względem dzielnicami są za to Wesoła (11), Rembertów (12) i Wilanów (31). Rok temu, w tym samym okresie, wraków było mniej. Czołówka i "ogon" rankingu prezentowały się jednak niemal tak samo. W pierwszych miesiącach 2019 roku strażnicy miejscy usunęli 833 pojazdy. Po 428 wraków zgłosili się sami właściciele, a 26 przywrócili do stanu używalności.

Ostatnia podróż

Usuwane samochody są z początku transportowane na specjalny parking, gdzie jeszcze jakiś czas oczekują na zgłoszenie się właścicieli. Po 6 miesiącach od usunięcia z ulicy wrak staje się własnością gminy i poddawany jest recyklingowi. Działania Straży Miejskiej są elementem szerszego programu przeciwdziałania degradacji przestrzeni miejskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News