wawainfo.pl
Wraki

straż miejska

Zardzewiała karoseria, wyciekające płyny. Wraki szpecą warszawskie ulice. W końcu je sprzątnięto

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Straż miejska nawet w czasie pandemii nie ustaje w oczyszczaniu miasta ze szpetnych i stwarzających zagrożenie wraków samochodowych porzuconych na ulicy. Tym samym dba też o dzieci i środowisko. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

"Ozdoby" stolicy

Jak donosi straż miejska, na ulicach i w parkach Warszawy roi się od porzuconych samochodów. Są one problemem z wielu względów. Nie tylko szpecą okolicę, ale także ze względu na poziom zdewastowania stwarzają zagrożenie dla przechodniów, szczególnie dla bawiących się na zewnątrz dzieci (np. ze względu na ostre, wystające elementy). Ponadto przyczyniają się do zanieczyszczenie środowiska (wyciekające płyny). Wraki są więc sukcesywnie usuwane z warszawskich ulic: "Mimo epidemii strażnicy zajmujący się usuwaniem takich aut nie zwalniają i kontynuują czynności by tego typu "ozdób" było w stolicy jak najmniej" - dowiadujemy się z komunikatu warszawskiej straży miejskiej.

Gdzie jest najwięcej wraków?

Tylko w 4 pierwszych miesiącach tego roku z warszawskich ulic i parków uprzątnięto 1163 wraki porzuconych aut. Najwięcej z nich zalegało na terenie Mokotowa (152), Pragi Południe (126) i Targówka (111). Najczystszymi pod tym względem dzielnicami są za to Wesoła (11), Rembertów (12) i Wilanów (31). Rok temu, w tym samym okresie, wraków było mniej. Czołówka i "ogon" rankingu prezentowały się jednak niemal tak samo. W pierwszych miesiącach 2019 roku strażnicy miejscy usunęli 833 pojazdy. Po 428 wraków zgłosili się sami właściciele, a 26 przywrócili do stanu używalności.

Ostatnia podróż

Usuwane samochody są z początku transportowane na specjalny parking, gdzie jeszcze jakiś czas oczekują na zgłoszenie się właścicieli. Po 6 miesiącach od usunięcia z ulicy wrak staje się własnością gminy i poddawany jest recyklingowi. Działania Straży Miejskiej są elementem szerszego programu przeciwdziałania degradacji przestrzeni miejskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >