Wracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadach

Autor Alicja Guz - 23 Maja 2020
samolot LOTŹródło: Wikipedia, By Adrian Pingstone - Own work, Public Domain

LOT wznawia rejsy z Lotniska Chopina. Od 1 czerwca możliwe będzie podróżowanie do siedmiu polskich miast. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Na razie tylko loty krajowe

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 1 czerwca możliwe będzie podróżowanie po terenie kraju. Przewoźnik uruchamia połączenia stolicy z siedmioma miastami: Gdańskiem do trzech razy dziennie, a także Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą do dwóch razy dziennie. PLL LOT planuje również rejs z Krakowa do Gdańska, który odbywałby się raz dziennie.

Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowejPolicja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowejCzytaj dalej

Za granicę później

Na loty zagraniczne pasażerowie muszą jeszcze trochę poczekać. "W trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz z powodu niestabilnej sytuacji na rynkach lotniczych, a także licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do dnia 14 czerwca włącznie zostają odwołane" informuje PLL LOT w swoich mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: Polacy chcą już zdjąć maseczki. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Środki bezpieczeństwa

W związku z panującą epidemią LOT wprowadza specjalne środki bezpieczeństwa, o których informuje pasażerów na swojej stronie internetowej. W związku z tym każdy pasażer może mieć jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg. Niezbędne jest także zachowanie odpowiedniego dystansu, a dodatkowo podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki. Co ważne podczas lotu pasażerowie będą mieli do dyspozycji chusteczki lub żele antybakteryjne, a napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.

Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?Czytaj dalej

Lufthansa również wznawia loty

- Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja – informuje niemiecka linia lotnicza w komunikacie prasowym. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy Polska zniesie zakaz lotów. Na razie obowiązuje on do 23 maja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  2. Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?
  3. Protest przed radiową "Trójką". Ludzie przynoszą kwiaty i znicze
  4. Baśka Kwarc nagrała nowy film. Wideo podbija internet
  5. 40 km/h na trasie Łazienkowskiej. ZDM wyremontuje wiadukty, będą utrudnienia
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściuPirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściuCzytaj dalej

Następny artykuł