wawainfo.pl
samolot LOT

Wikipedia, By Adrian Pingstone - Own work, Public Domain

Wracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadach

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

LOT wznawia rejsy z Lotniska Chopina. Od 1 czerwca możliwe będzie podróżowanie do siedmiu polskich miast. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Na razie tylko loty krajowe

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 1 czerwca możliwe będzie podróżowanie po terenie kraju. Przewoźnik uruchamia połączenia stolicy z siedmioma miastami: Gdańskiem do trzech razy dziennie, a także Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą do dwóch razy dziennie. PLL LOT planuje również rejs z Krakowa do Gdańska, który odbywałby się raz dziennie.

Za granicę później

Na loty zagraniczne pasażerowie muszą jeszcze trochę poczekać. "W trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz z powodu niestabilnej sytuacji na rynkach lotniczych, a także licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do dnia 14 czerwca włącznie zostają odwołane" informuje PLL LOT w swoich mediach społecznościowych.

Środki bezpieczeństwa

W związku z panującą epidemią LOT wprowadza specjalne środki bezpieczeństwa, o których informuje pasażerów na swojej stronie internetowej. W związku z tym każdy pasażer może mieć jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg. Niezbędne jest także zachowanie odpowiedniego dystansu, a dodatkowo podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki. Co ważne podczas lotu pasażerowie będą mieli do dyspozycji chusteczki lub żele antybakteryjne, a napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.

Lufthansa również wznawia loty

- Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja – informuje niemiecka linia lotnicza w komunikacie prasowym. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy Polska zniesie zakaz lotów. Na razie obowiązuje on do 23 maja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >