wawainfo.pl > Wiadomości > Finał WOŚP w Warszawie. Jakie będą wydarzenia w stolicy?
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Finał WOŚP w Warszawie. Jakie będą wydarzenia w stolicy?

29. FINAŁ WOŚP
WOŚP

Kiedy jest finał WOŚP?

Tradycją było, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w drugą niedzielę stycznia. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń, Jerzy Owsiak zdecydował o przesunięciu go na 31 stycznia.

WOŚP w 2021 roku będzie wyglądał zupełnie inaczej. Część wydarzeń przeniesie się do internetu, a na koncertach zabraknie publiczności. Nie oznacza to, że orkiestra będzie grała ciszej niż zwykle. Tym bardziej, że WOŚP to piękna inicjatywa, którą ponad podziałami popierają miliony Polaków. Przez 29 lat fundacja założona przez Jerzego Owsiaka zakupiła tysiące urządzeń, które ratują życie w szpitalach. W tym roku pod hasłem "Finał z głową" prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Co prawda, orkiestra już raz zbierała na podobny sprzęt, ale przez kilkanaście lat w wielu szpitalach się zużył i jest ponownie potrzebny.

Co będzie działo się w Warszawie?

W stolicy powstało aż 59 lokalnych sztabów WOŚP, a na ulicach pojawi się ponad pięć tysięcy wolontariuszy, wśród których będzie prezydent Rafał Trzaskowski. Jak co roku, siedziba WOŚP znajdzie się na placu Defilad, gdzie ustawiono studio telewizyjne z którego będą transmitowane koncerty. Pierwsze z nich odbędą się już 30 stycznia. W sobotę o 21.15 zagra Piotr Bukartyk, a o 22.35 Krzysztof Zalewski.

Z kolei 31 stycznia na scenie pojawią się między innymi:

8.40 Dawid Porta & Jafia9.35 Kwiat Jabłoni10.30 Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele11.20 Marek Dyjak12:05 Kraków Street Band12.55 Vavamuffin13.45 Pull the Wire14.35 Clock Machine15.30 Zenek16:25 Hard Rockets17.10 Piersi18.10 Dżem19.10 Koniec Świata20.05 Ørganek20.45 Dr Misio21.30 Karaś Rogucki22.15 Ania Rusowicz23.00 Voo Voo

WOŚP w internecie

W niedzielę nie zabraknie również licytacji, pokazów sztuk walki, czy charytatywnych meczów, które odbywać się będą online. Ale będą też wydarzenia takie jak Moto Orkiestra na które będziemy mogli w sposób bezpieczny wejść.

"Pomimo przeniesienia Moto Orkiestry do świata wirtualnego udostępniamy także możliwość bezpiecznego udziału w wydarzeniach, które będą rozgrywać się na terenie Automobilklubu Polski. Pierwszą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia "Muzeum motoryzacyjnego", które zostanie zaprezentowane na terenie autodromu Bemowo. W Muzeum zostaną wystawione wyjątkowe pojazdy związane z działalnością Automobilklubu Polski. Druga atrakcja to coroczna Moto Orkiestrowa loteria, na której będą do wylosowania wyjątkowe pamiątki. Wszystko to będzie dostępne dla zwiedzających, którzy na teren Automobilklubu wjadą swoim prywatnym samochodem i bez możliwości opuszczenia go będą się poruszać po wskazanych punktach" - czytamy na stronie wydarzenia.

Fani komunikacji miejskiej będą mogli z kolei wypatrywać nietypowego tramwaju. Pojazd w wersji kabriolet pojawi się na torowisku pomiędzy godziną 14 a 19, a na jego pokładzie będą zespoły, które muzyką umilą czas mieszkańcom stolicy.

Jak wpłacić na WOŚP?

Aby wpłacić na WOŚP nie trzeba wychodzić z domu. W internecie pojawiło się wiele zbiórek, których wszystkie wpłacone datki trafią na konto fundacji. Wydawca portalu Wawa Info, również założył taką zbiórkę. Wystarczy, że klikniecie w TEN LINK, który przekieruje was do portalu Facebook.

Tagi: WOŚP Warszawa
Powiązane