wawainfo.pl

WOSP

Iberion wspiera WOŚP. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

29. finał WOŚP

Po raz pierwszy w historii finał WOŚP został przełożony. Pierwotnie, zgodnie z tradycją, zaplanowany był na drugą niedzielę nowego roku. Z powodu lockdownu i pandemii Jerzy Owsiak przesunął imprezę o trzy tygodnie. 29. Finał WOŚP odbędzie się więc 31 stycznia.

Koronawirus jednak nie przeszkodził w zorganizowaniu tradycyjnej zbiórki. Jak podaje fundacja, do kwesty zgłosiło się ponad 120 tysięcy wolontariuszy, którzy zrzeszeni zostali w 1,7 tys. sztabach w Polsce i za granicą.

W 2021 roku hasłem przewodnim jest "Finał z głową", dlatego za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do diagnostyki głowy, laryngologii oraz otolaryngologii. Fundacja WOŚP deklaruje zakup między innymi zestawów endoskopów laryngologicznych, laserów diodowych, kardiomonitorów, lamp czołowych, koblatorów do operacji migdałków, czy aparatów USG I RTG.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zakupionemu przez WOŚP lekarze będą mogli leczyć i wykrywać nie tylko choroby mózgu ale też ucha, nosa, krtani, gardła. Warto podkreślić, że wsparcie dróg oddechowych jest bardzo ważne w trakcie pandemii, bo wirus często atakuje tę strefę.

Nie można zaprzeczyć, że fundacja założona przez Jerzego Owsiaka przez 29 lat zrobiła wiele dla Polaków i ich zdrowia. Urządzenia z serduszkami WOŚP znajdują się w prawie każdym polskim szpitalu i uratowały niejedno życie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko impreza, ale to przede wszystkim ogromna praca setek tysięcy osób dla innych ludzi. Ten niezwykle piękny wyraz solidarności i pomocy ponad podziałami stawiany jest za przykład na całym świecie.

Dlatego wydawca portalu wawainfo.pl - grupa Iberion - dołącza się do pomocy i założyła internetową zbiórkę na Facebooku. Całość oczywiście zostanie przekazana na konto WOŚP.

Jak wpłacić?

Aby wpłacić na WOŚP nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy, że klikniecie w TEN LINK, który przekieruje was do portalu Facebook. Dalej wystarczy wybrać opcję "Przekaż datek". Po chwili na ekranie telefonu lub komputera pojawi się regulamin zbiórki. Po jego akceptacji pojawi się okno w którym wpisujecie kwotę, którą chcecie przeznaczyć na WOŚP. Płatność dokonujecie za pomocą swojej karty.

Facebook pokrywa wszystkie opłaty związane z obsługą zbiórki, dlatego 100% kwoty datku zostanie przekazane bezpośrednio na rzecz fundacji.

- Przekaz WOŚP jest wyłącznie pozytywny, radosny i wesoły. Pozwala też na zaangażowanie bardzo młodym osobom, które chcą coś zmienić i komuś pomóc. WOŚP im mówi: "Jesteście ważni i wartościowi tacy, jacy jesteście. I możecie razem zmienić świat". Grupa mediowa Iberion, wydawca tematycznych portali internetowych, gra razem z WOŚP! Założyliśmy zbiórkę na Facebooku, by szpitale otrzymały dobry, nowoczesny sprzęt - podsumowuje prezes Iberionu Albert Wójcik.

źródło: wawainfo.plzdjęcie: WOŚP

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >