wawainfo.pl > Wiadomości > Iberion wspiera WOŚP. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Iberion wspiera WOŚP. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Iberion gra z WOŚP
WOSP

29. finał WOŚP

Po raz pierwszy w historii finał WOŚP został przełożony. Pierwotnie, zgodnie z tradycją, zaplanowany był na drugą niedzielę nowego roku. Z powodu lockdownu i pandemii Jerzy Owsiak przesunął imprezę o trzy tygodnie. 29. Finał WOŚP odbędzie się więc 31 stycznia.

Koronawirus jednak nie przeszkodził w zorganizowaniu tradycyjnej zbiórki. Jak podaje fundacja, do kwesty zgłosiło się ponad 120 tysięcy wolontariuszy, którzy zrzeszeni zostali w 1,7 tys. sztabach w Polsce i za granicą.

W 2021 roku hasłem przewodnim jest "Finał z głową", dlatego za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do diagnostyki głowy, laryngologii oraz otolaryngologii. Fundacja WOŚP deklaruje zakup między innymi zestawów endoskopów laryngologicznych, laserów diodowych, kardiomonitorów, lamp czołowych, koblatorów do operacji migdałków, czy aparatów USG I RTG.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zakupionemu przez WOŚP lekarze będą mogli leczyć i wykrywać nie tylko choroby mózgu ale też ucha, nosa, krtani, gardła. Warto podkreślić, że wsparcie dróg oddechowych jest bardzo ważne w trakcie pandemii, bo wirus często atakuje tę strefę.

Nie można zaprzeczyć, że fundacja założona przez Jerzego Owsiaka przez 29 lat zrobiła wiele dla Polaków i ich zdrowia. Urządzenia z serduszkami WOŚP znajdują się w prawie każdym polskim szpitalu i uratowały niejedno życie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko impreza, ale to przede wszystkim ogromna praca setek tysięcy osób dla innych ludzi. Ten niezwykle piękny wyraz solidarności i pomocy ponad podziałami stawiany jest za przykład na całym świecie.

Dlatego wydawca portalu wawainfo.pl - grupa Iberion - dołącza się do pomocy i założyła internetową zbiórkę na Facebooku. Całość oczywiście zostanie przekazana na konto WOŚP.

Jak wpłacić?

Aby wpłacić na WOŚP nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy, że klikniecie w TEN LINK, który przekieruje was do portalu Facebook. Dalej wystarczy wybrać opcję "Przekaż datek". Po chwili na ekranie telefonu lub komputera pojawi się regulamin zbiórki. Po jego akceptacji pojawi się okno w którym wpisujecie kwotę, którą chcecie przeznaczyć na WOŚP. Płatność dokonujecie za pomocą swojej karty.

Facebook pokrywa wszystkie opłaty związane z obsługą zbiórki, dlatego 100% kwoty datku zostanie przekazane bezpośrednio na rzecz fundacji.

- Przekaz WOŚP jest wyłącznie pozytywny, radosny i wesoły. Pozwala też na zaangażowanie bardzo młodym osobom, które chcą coś zmienić i komuś pomóc. WOŚP im mówi: "Jesteście ważni i wartościowi tacy, jacy jesteście. I możecie razem zmienić świat". Grupa mediowa Iberion, wydawca tematycznych portali internetowych, gra razem z WOŚP! Założyliśmy zbiórkę na Facebooku, by szpitale otrzymały dobry, nowoczesny sprzęt - podsumowuje prezes Iberionu Albert Wójcik.

źródło: wawainfo.plzdjęcie: WOŚP

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:
Powiązane